Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

25. 07. 2023

Nová miniatúrna optická spojka PLP MDC pre FTTH aplikácie

Miniatúrne optické spojky PLP® MDC sú riešením pre podzemné aj nadzemné aplikácie poslednej míle sietí FTTH, typicky pri napájaní lokalít s rodinnými domčekmi. PLP® MDC je spojka veľmi malých rozmerov s maximálnou kapacitou 36-48 zvarov optických vlákien, páternými káblami a až ôsmimi odchádzajúcimi zákazníckymi dropkáblami.

Optická spojka pro FTTH PLP MDC, 12 vstupů 48 svarů.

Optická spojka PLP® MDC disponuje celkom 12 vstupmi optických káblov, 4 vstupy sú určené pre prívodné káble a 8 pre odchádzajúce zákaznícke dropkáble. Spojka má oddelenú stranu prívodných káblov a odchádzajúcich dropkáblov, na strane odchádzajúcich dropkáblov môžu byť osadené optické konektory (4×SC alebo 8×LC).

Optická spojka pro FTTH sítě v lokalitách rodinných domů - PLP MDC, 12 vstupů 48 svarů.


Spojka môže byť okrem základne (12–24 zvarov) vybavená ešte jednou alebo dvoma sklopnými kazetami s kapacitou 12 zvarov optických vlákien. Celková kapacita spojky PLP® MDC potom bude 36–48 zvarov podľa typu vlákna.

Optická spojka PLP MDC - kabelové vstupy v gelovým těsněním.

Káblové vstupy sú tesnené pomocou pamäťového gélu. Toto riešenie umožní zatesniť jednotlivé vstupy v rozsahu priemeru káblov 0 (bez kábla) až po maximálny priemer definovaný pre daný vstup. V prípade prívodných káblov je to gélové tesnenie v rozsahu 0-6 mm pre všetky 4 vstupy. Pokiaľ sú využité len 2 vstupy na strane prívodných káblov, je možné v nich zatesniť káble v rozsahu priemerov 0–8 mm. Dropkáble môžu mať priemer 0–4 mm.

Optická spojka malých rozměrů PLP MDC do komor i na sloup a zeď.

Optická spojka vyniká malými rozmermi (20×13,5×5 cm), ktoré uľahčujú jej inštaláciu do káblových komôr malých rozmerov. Po dovybavení jednoduchým držiakom je možné spojku nainštalovať na stenu či stĺp.

Bližšie informácie nájdete v katalógovom liste spojky PLP® MDC na webe ofacom.sk.

©2023 OFA s.r.o.