Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

15. 08. 2018

Optické vlákno TrueWave® RS Low Water Peak

Do elektronického katalógu na webe OFA s.r.o. bol pridaný katalógový list optického vlákna TrueWave® RS Low Water Peak. Optické vlákno je optimalizované pre prenosy v trasách s EDFA zosilňovačmi v metropolitných, regionálnych a diaľkových sieťach a spĺňa požiadavky ITU-T G.655.C a ITU-T G.655.D. Optické vlákno TrueWave® RS Low Water Peak (LWP) je NZDS vlákno (Non Zero Dispersion Shifted Fiber), teda s nenulovou posunutou chromatickou disperziou, ktoré je vhodné pre nasadenie hustých vlnových multiplexov (DWDM) v metropolitných, regionálnych a diaľkových prenosových linkách.

Optické vlákno TrueWave® RS Low Water Peak (LWP) pro přenosové sítě.

Optické vlákno TrueWave® RS LWP vyniká nízkym sklonom disperzné charakteristiky a nízkou hodnotou disperzie. Vlákno predstavuje ideálne riešenie pre tradičné prenosové systémy pracujúce v C-pásme (1530-1565 nm), rovnako ako pre nové generácie systémov prevádzkovaných v L-pásme (1565-1625 nm). Vyhovie súčasným prenosovým systémom a splní aj budúce nároky na navyšovanie prenosových kapacít.

Optické vlákno TrueWave® RS Low Water Peak (LWP) výrobce OFS, splňující specifikace ITU-T G.655.C a ITU-T G.655.D.  .