Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

16. 02. 2024

Nová verzia OFA LI-BOX2™

Logo OFA LI-BOX 2™, verze s inovovanou kazetou.

Nová verzia univerzálneho vnútorného rozvádzača OFA LI-BOX2™.

Nová verze populárního rozváděče OFA LI-BOX2™.

OFA LI-BOX2™ má inovovanú vnútornú výklopnú kazetu. Kazeta má dva oddelené priestory, priestor pre zapojené vlákna, umožňujúce realizovať 8 zvarov vlákien a priestor pre nezapojené vlákna. Oba priestory sú prepojené a vlákno je možné jednoducho „pretiahnuť", priestor rezerv vlákien je potom krytý transparentným krytom.

Nová kazeta LI-BOX2™ pro 8 svarů optických vláken a uložení nezapojených rezerv..

Hlavnou aplikáciou LI-BOXa zostáva inštalácia na riser kábel (PBMM kábel). V oblasti riserkabelov nastáva v posledných rokoch posun, a mnoho operátorov už pri prvotnej výstavbe riser káblov v kábloch vyrezáva "okná", osadzuje na ne v každom poschodí riserboxy a vyníma z kábla príslušné vlákna pre poschodie a tie ponecháva v rezerve v boxe. Toto riešenie zajednak zamedzí možnému poškodeniu riserkabelu alebo vlákien pri následnej manipulácii a zároveň vedie k bezprecedentnému zjednodušeniu dokumentácie a tiež k eliminácii chýb pri zriaďovaní zákazníkov. Zákazník v byte číslo 1 je potom pripojený na vlákno číslo 1, zákazník v byte číslo 2 na vlákno číslo 2 …

OFA LI-BOX™ verze 2 s novou optickou kazetou a prostorem pro rezervy vláken.

Tejto aplikácii je prispôsobená nová verzia OFA LI-BOX2™ s inovovanou kazetou a priestorom pre nezapojené vlákna. Pokiaľ technik pripája z kábla nového zákazníka, iba vyberie z priestoru rezerv príslušné vopred pripravené vlákno, pretiahne ho štrbinou na aktívnu stranu kazety a tu napojí na vlákno k zákazníkovi.

OFA LI-BOX™ verze 2 s novou optickou kazetou a prostorem pro rezervy vláken.

Bližšie informácie a technické dáta nájdete v katalógovom liste OFA LI-BOX2™.

©2024 OFA s.r.o.,