Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

22. 10. 2020

Rozšírený sortiment vnútorného príslušenstva na trubičky

OFA rozširuje sortiment vnútorného (bieleho) príslušenstva gabocom určeného pre mikrotrubičky inštalované vo vnútri budov. Príslušenstvo má deklarovanú triedu reakcie na oheň, v súčasnosti je väčšina prvkov zaradená do triedy B s2 d0.

Sortiment indoor prevedenia príslušenstva zahŕňa tieto prvky:

  • vnútorné spojky mikrotrubičiek (indoor connectors)
  • vnútorné koncovky mikrotrubičiek (indoor end stops)
  • vnútorné delené tesniace prvky pre mikrokáble (divisible indoor seals)
  • vnútorné delené spojky mikrotrubičiek - spojenie dvojice mikrotrubičiek s už nainštalovaným káblom (divisible indoor connectors)
  • vnútorné delené spojky mikrotrubičiek s tesniacim prvkom - spojenie dvojice mikrotrubičiek s už inštalovaným káblom, ktoré zároveň tesní tento kábel v trubičke (Divisible indoor connectors with gas-block)

Sortiment vnútorného príslušenstva gabocom je tradične vyrábaný v bielej farbe typické pre prevedenie "indoor" mikrotrubiček gabocom. Na požiadanie je možné dodať aj vnútorný označovací systém pre mikrotrubičky zavedené do budov a vymedzovače polomeru ohybu pre mikrotrubičky. Celý sortiment nájdete v doplnenom katalógovom liste vnútorného príslušenstva mikrotrubičiek.

Vnitřní příslušenství mikrotrubiček pro instalace optických kabelů uvnitř budov..