Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

OFA-pédia - Montážne návody

V tejto sekcii nájdete montážne návody a postupy k niektorým z našich výrobkov.


Montážní návod pro rozváděče LGX

Montážní návod pro rozváděče OFS řady LGX, obsahuje návody na montáže skříní LSS, LST a LSC. Návody na montáž kazet LT1B jsou v samostatném souboru, návod na montáž kabelových držáků je součástí jejich katalogového listu

Montážní návod kazet LT1B

Montážní návod optických kazet OFS typu LT1B používané v rozváděčích řady LGX a přechodových skříních OCEF. Obsahuje návod montáže kazet pro varianty samostatných a ribbonových svary a dále mechanických spojů.

Montážní návod pro rozváděče 600B

Montážní návod pro rozváděče OFS řady 600B. Montážní návod obsahuje i postup montáže optických kazet 1AF1-16LG pro samostatné svary a 1AMF1-6LG pro ribbonové svary

Montážní návod OCEF

Montážní návod přechodových skříní OCEF výrobce OFS vybavených kazetami LT1B. Montážní návod popisuje postup celé montáže OCEF s výjimkou postupu montáže kazet LD1B, které jsou součástí samostatného návodu

Montážní návod patrového rozváděče

Montážní návod k instalaci optického patrového rozváděče OFAFlight používaného k postupnému připojování zákazníků v bytových domech, zpravidla ve stávající zástavbě.

Postup použití svazkovacích spirál

Postup použití svazkovacích spirál k ochraně vláknových ribbonů jako alternativy k použití ochranných trubiček.

Návod pro odpláštění plochých závěsných kabelů

Univerzální návod na odpláštění plochých závěsných kabelů typu Mini LT Flat Drop a Mini TB Flat Drop pomocí kabelářského nože.

Montážny návod rozvádzačov SLIDE

Detailný návod na montáž optických rozvádzačov SLIDE 1U, ktorý možno analogicky aplikovať aj na všetky ostatné verzie rozvádzačov SLIDE.

Montážny návod rozvádzačov OFALInk TB72

Montážny návod optického rozvádzača a prechodového boxu OFALink TB72.

Montážny návod spojky COYOTE® DOME 6,5 "× 17"

Detainí montážny návod optickej spojky PLP COYOTE® DOME 6,5 "× 17" v prevedení pre zvary samostatných vlákien alebo páskov vlákien (vláknových ribbonov).

Montážny návod optické spojky COYOTE® In-Line RUNT.

Detainí montážny návod optickej spojky PLP COYOTE® In-Line RUNT, příprana káblov, montáž spojky, zavesenie spojky na stenu, stĺp a podobne.

Inštalačný návod optickej zásuvky 2 × SC

Inštalačný návod k optickej zásuvke s dvoma SC konektormi.