Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

22. 02. 2024

Miniatúrne zariadenie na zafukovanie PicoFlow poháňané aku vŕtačkou

Zafukovačka optických kabelů Fremco PicoFlow RAPID.Fremco PicoFlow RAPID je miniatúrne zariadenie na zafukovanie optických mikrokáblov a zväzkov vlákien s priemerom Ø 0,8–3,0 mm. Je poháňané akumulátorovou vŕtačkou. Ide o malý kompaktný stroj, umožňujúci inštaláciu do mikrotrubičiek s rozsahom priemerov od Ø 3 mm do Ø 12,7 mm.

Zafukovačka optických kabelů Fremco PicoFlow RAPID v praktickém kufru.. Stativ k zafukovačce Fremco PicoFlow RAPID. 

Zariadenie na zafukovanie Fremco PicoFlow RAPID je určené najmä na inštalácie zväzkov vlákien a optických mikrokáblov v poslednom úseku FTTH siete pri pripájaní konrétneho zákazníka napríklad v rodinnom dome. Výhodou PicoFlow je jeho úplne jednoduchá a hlavne rýchla obsluha. Ideálne je umiestnenie zafukovačky na statív pomocou rýchloupínacej hlavy, kedy máte obe ruky voľné pre obsluhu stroja.

Otevřená zafiuovačka Fremco PicoFlow RAPID - vložení kabelu a trubičky je opravdu jednoduché.

PicoFlow sa dodáva v praktickom kufri. Súčasťou dodávky je príslušenstvo pre uchytenie na statív, hnacie kolieska (dve gumové a jedno kovové), vzduchový ventil s rýchlospojkou, bity pre nasadenie aku vŕtačky a čistiace hubky na mikrotrubičky. Súčasťou sú ďalej adaptéry pre mikrotrubičky priemeru 3, 5, 7, 8, 8.5, 10, 12, 12.7 mm. Súčasťou naopak nie je akumulátorová vŕtačka.

Bližšie informácie nájdete v katalógovom liste.

©2024 OFA s.r.o.