Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

08. 12. 2018

Inteligentné zariadenie na zafukovanie vláknových zväzkov a mikrokáblov MicroFlow LOG

Inteligentné zafukovacie zariadenie Fremco MicroFlow LOG s bezdrôtovým ovládaním a spracovaním kompletných dát o inštalácii do prehľadného protokolu s tabuľkami všetkých parametrov, s grafmi priebehu inštalácie, limitnými a maximálnymi dosiahnutými hodnotami jednotlivých parametrov. Zafukovačka vyhodnocuje priebežne pri inštalácii aktuálnej parametre času inštalácie, dĺžky inštalovaného kábla, rýchlosti inštalácie, hodnoty aktuálne tlačné sily, tlaku vzduchu, a ďalej sleduje aj klimatické podmienky inštalácie.

Zafukovačka optických kabelů nové generace Fremco MicroFlow LOG s protokoly z průběhu zafukování.

Nová generácia zafukovacích zariadení s protokolom o inštalácii.

Nová generácia inteligentných zafukovacích strojov optických mikrokáblov a zväzkov vlákien s kompletným softwerovým riadením, bezdrôtovým ovládaním a monitorovaním všetkých parametrov inštalácie. Zafukovačka monitoruje celý priebeh inštalácie a s početnosťou jedného metra ukladá všetky parametre o jej priebehu. Tieto parametre vyhodnocuje a pokiaľ dôjde k prekročeniu nastavených limitov, automaticky preruší inštaláciu a tým zabráni poškodeniu kábla. Všetky dáta sú potom premietnuté do tabuliek dokumentujúce priebeh celej inštalácie a kľúčové parametre sú vynesené do prehľadných grafov.

Inteligentní zafukovací stroj s bezdrátovám ovládáním pomocí vyjímatelného tabletu MicroFlow LOG.

Zafukovacie zariadenie okrem parametrov inštalácie monitoruje aj klimatické podmienky. Následne je z každej inštalácie vytvorený protokol, ktorý slúži pre verifikáciu inštalácie a jej priebehu.

Bezdrôtové ovládanie inštalácie optického kábla.

MicroFlow LOG je ovládaný pomocou riadiacej jednotky, ktorá obsahuje dokovaci priestor pre tablet SAMSUNG. Pomocou tabletu sa nastavujú limitné hodnoty inštalácie (dĺžka, maximálna tlačná sila na kábel, maximálna rýchlosť zafukovania a podobne) a v priebehu inštalácie tablet zobrazuje aktuálne hodnoty. Tablet je možné z riadiacej jednotky vybrať a celú inštaláciu z neho ovládať bezdrôtovo. Naopak možno zafukovanie kábla riadiť aj tlačidlami na tele riadiacej jednotky a tablet pri inštalácii nevyužiť (nemusí byť vložený alebo môže byť vypnutý).

Bezdrátové ovládání inteligentní zafukovačky MicroFlow LOG s tabletem vyjmutým mimo tělo řídící jednotky.

Bezdrôtový prenos informácií a protokolov z inštalácie

Ak je k dispozícii WIFI sieť, ku ktorej možno tablet pripojiť, možno z tabletu on-line odosielať protokoly z jednotlivých inštalácií káblov. Protokloky sú generované v prednastavených šablónach a obsahujú všetky potrebné informácie na vyhodnotenie konkrétneho zafukovania kábla.

Zafukovací stroj MicroFlow LOG s protokolem z instalace zafukováním optického kabelu.

Katalógový list Fremco MicroFlow LOG

Katalógový list nájdete pod týmto preklikom.

© 2018 OFA s.r.o.