Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

25. 02. 2019

Redukčné spojky 14/7 pre mikrotrubičky

Redukčná spojky mikrotrubiček 14/7 pre spájanie mikrotrubiček o veľkom rozdiele vonkajších priemerov. Tieto redukcie umožňujú spojenie mikrotrubičky s vonkajším priemerom 14 mm s mikrotrubičkou s priemerom.

Redukční spojka mikrotrubiček 14/7 mm.

Tieto redukcie sa používajú pre neštandardné aplikácie, kedy je potrebné spojiť mikrotrubičky diametrálne rozdielnych vonkajších priemerov 7 mm a 14 mm. Napríklad pôjde o situáciu, keď je vnútri budovy pripravený krátky úsek vnútornej mikrotrubičky s vonkajším priemerom 14 mm a túto je potreba napojiť na prívodnej mikrotrubičku s vonkajším priemerom 7 mm.

Redukce mikrotrubiček 14 a 7 mm pro spojení dvou mikrotrubiček diametrálně odlišného vnějšího průměru.  

Takéto aplikácie nie sú časté, ale možno sa s nimi v praxi stretnúť. Z hľadiska zafukovanie optického mikrokáblov by takáto trasa bola takžka neuskutočniteľná a musela by byt zafukovanie po úsekoch z miesta takto spojených trubičiek.

Redukční spojky trubiček pro optické mikrokabely 14/7 mm.