Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

10. 12. 2020

Nová verzia katalógového listu odolných káblov EZ-Bend® 4,8 mm

V internetovom katalógu na webe ofacom.cz je vložená nová verzia katalógového listu odolných optických káblov EZ-Bend® 4,8 mm s vláknami ďaleko prekračujúcimi požiadavky ITU-T G.657.B3.

Ohybovo odolný optický kábel EZ-Bend 4,8mm prekračujúci požiadavky ITU-T G.657.B3.

Káble EZ-Bend® 4,8 mm vynikajú svojou robustnosťou a odoloností voči ohybovým stratám.vonkajší priemer 4,8 mm

 

  • menej ako 0,1 dB útlm makroohybu pri 1550 nm pre 1 závit vlákna s polomerom 5 mm
  • konštrukcia vlákna EZ-Bend® v oblasti makroohybů vysoko prekračujúce požiadavky ITU-T G.657.B3
  • spätná kompatibilita s vláknami G.652.D
  • vhodný mechanicky náročné aplikácie s ostrými ohybmi o malom polomere
  • fixácia pomocou sponiek alebo viazacích pásikov, možnosť uloženia rezervy v malom priestore (v lište a pod), vhodné pre aplikácie kde hrozí mechanické poškodenie kábel u (kancelárie, obytné priestory)
  • ľahko zvárateľný s vláknami ITU G.652.D
  • vhodný pre priame zakončenie na konektoroch
  • LSZH prevedenie plášťa
  • v súlade s ROHS

Preklik na katalógový list kábla EZ-Bend®4,8 mm.

Katalógový list ohybovo odolných optických káblov EZ-Bend 4,8 mm.

Ohybovo odolný optický kábel EZ-Bend 4,8mm prekračujúci požiadavky ITU-T G.657.B3.