Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

25. 05. 2020

Vylepšená verzia odolných káblov EZ-Bend 3,0 mm

 

EZ-Bend 3,0 mm - vylepšený odolný vnitřní optický kabel CPR B2ca-s1 a0 d1

 

OFS priebežne vylepšuje a zdokonaľuje jednotlivé káblové konštrukcie tak, aby svojimi parametrami vyhovovali čo najširšej skupine zákazníkov. V tomto roku OFS pristúpilo k zásadnej inovácii populárneho vnútorného optického kábla OFZ EZ-Bend® s priemerom 3,0 mm.

Káble EZ-Bend® obsahujú rovnomenné optické vlákno, ktoré výrazne prekračuje parametre špecifikované v požiadavke ITU-T G.657.B3, a to v niektorých parametroch až dvojnásobne (napríklad minimálny dovolený polomer ohybu vlákna G.657.B3 je 5 mm, zatiaľ čo vlákno EZ-Bend® pracuje s polomerom 2,5 mm).

Pre rok 2020 OFS pripravilo vylepšenú verziu tohto vnútorného kábla, jednotlivé vylepšenia sú popísané nižšie.

 

 

Zvýšenie ťahové odolnosti kábla

Nová verzia kábla OFS EZ-Bend® 3,0 mm disponuje zvýšenou hodnotou dovolené ťahové záťaže, a to až na hodnotu 444 N. Touto ťahovú záťažou sa doteraz mohlo pochváliť len silnejšie prevedenie tohto kábla s priemerom 4,8 mm. Pôvodná dovolená ťahová záťaž kábla EZ-Bend® 3,0 mm bola 270 N.

EZ-Bend - optický kabel překračijící požadavky ITU-T G.657.B3 s tahovou odolností 440 N.

 

CPR: B2ca - s1, d0, a1

Káble EZ-Bend® 3,0 mm majú atest na vyššiu triedu reakcie na oheň podľa CPR, a to konkrétne triedu reakcie B2ca - s1, d0, a1. Zlepšené parametre požiarnej odolnosti kábla potom rozširujú množinu prípadov, v ktorých môže byť tento kábel vo vnútri stavieb použitý.

 

EZ-Bend - odolný optický kabel dle CPR B2ca - s1, d0, a1 s vláknem B3.

 

Prevedenie s polotěsnou sekundárnou ochranou SuperStip

Nová verzia káblov EZ-Bend® 3,0 mm využíva optické vlákno v polotesnej sekundárnej ochrane 900 mikrometrov v prevedení SuperStrip. Pri tomto prevedení je možné pomocou klieští "stiahnuť" až 1 m sekundárnej ochrany naraz. Toto vylepšenie umožňuje napríklad zavádzať do optických kaziet iba vlákna v primárnej ochrane 250 mikrometrov, čo kladie výrazne menšie nároky na priestor vo vnútri kaziet. U pôvodnej verzie s tesnou sekundárnou ochranou musela byť do kazety zavádzaná vlákna vrátane tejto 900μm ochrany.

EZ-Bend 3,0 mm v provedení SuperStrip, se zvýšenou tahovou odolností a dalšími vylepšeními..

OFS EZ-Bend® – originálne riešenie pre vnútorný rozvod

Odolný optický kábel OFS EZ-Bend® 3,0 mm predstavuje odolné riešenie optického kábla pre vnútorné rozvody vnútri budov. Rad e-shopov Vám bude ponúkať "niečo ako EZ-Bend", však parametrov originálu žiadna z týchto kópiu ani zďaleka nedosahuje.

Detailné parametre kábla nájdete v katalógovom liste.

© 2020 OFA s.r.o.