Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

26. 02. 2019

Redukčné spojky 14/10 mm

Opäť pre špeciálne aplikácie slúži redukčná spojka mikrotrubičky 14/10 mm. Tieto redukcie sa používajú typicky pre neštandardné aplikácie, kedy je potrebné spojiť mikrotrubičky rozdielnych vonkajších priemerov 10 mm a 14 mm, teda ob jeden rozmer. Opäť pôjde napríklad o riešenie, kedy je už vo vnútri budovy dopredu vybudovaný úsek vnútornej mikrotrubičky s vonkajším priemerom 14 mm a je potrebné ju napojiť na prívodnů mikrotrubičku s vonkajším priemerom 10 mm.

Redukční spojky mikrotrubiček pro optické kabely 14/7 mm a 14/10 mm.

Takéto aplikácie opäť nie sú príliš časté, ale sa s nimi v praxi bohužiaľ možno stretnúť. Pre spojenie trubičky s vonkajším priemerom 10 mm na trubičku s vonkajším priemerom 14 mm potom slúži táto redukčná spojka.

Redukční spojka mikrotrubiček 14/10 mm.