Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

26. 02. 2019

Redukčné spojky 14/10 mm

Opäť pre špeciálne aplikácie slúži redukčná spojka mikrotrubičky 14/10 mm. Tieto redukcie sa používajú typicky pre neštandardné aplikácie, kedy je potrebné spojiť mikrotrubičky rozdielnych vonkajších priemerov 10 mm a 14 mm, teda ob jeden rozmer. Opäť pôjde napríklad o riešenie, kedy je už vo vnútri budovy dopredu vybudovaný úsek vnútornej mikrotrubičky s vonkajším priemerom 14 mm a je potrebné ju napojiť na prívodnů mikrotrubičku s vonkajším priemerom 10 mm.

Redukční spojky mikrotrubiček pro optické kabely 14/7 mm a 14/10 mm.

Takéto aplikácie opäť nie sú príliš časté, ale sa s nimi v praxi bohužiaľ možno stretnúť. Pre spojenie trubičky s vonkajším priemerom 10 mm na trubičku s vonkajším priemerom 14 mm potom slúži táto redukčná spojka.

Redukční spojka mikrotrubiček 14/10 mm.