Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

11. 10. 2021

Sonda VESALA VMS6-33 s predĺženým dosahom

Vesala uviedla na trh novú variantu sondy s vysielačom VMS6-33 o priemere Ø 6,4 mm so zvýšeným výkonom a predĺženým dosahom sondy. Ide o výkonnejšiu alternatívu sondy MPL6-33.

Kalibr s vysílačem pro mikrotrubičky, sonda pracuje na frekvenci. 33 kHz

Sonda v spojení s vhodným absorbérom nárazu a kalibrom slúži zároveň pre kalibráciu vhodné trubičky. Sonda je masívnejšia, má kovovú sekciu vysielača a dosah sondy bol zvýšený na 4,7m.

Sonda s vysilačem pro mikrotrubičky VESALA VMS6-33 se zvýšeným dosahem.

Sonda si zachováva konštrukciu s pružným telom (s pružinou v priestore medzi vysielačom a batériovým puzdrom), čo zmenšuje možnosť uviaznutia sondy v miestach ohybu trubičky.

Sada sondy s vysilačem pro mikrotrubičky VESALA VMS6-33 se zvýšeným dosahem.

Sonda sa dodáva ako obvykle v sade s batériami v plastovom boxe. K sonde možné doobjednať absorbéry nárazu a kalibre. Technické údaje sondy nájdete v aktualizovanom dátovom liste Sondy s vysielačom Vesala. Absorbéry nárazu a kalibre nájdete v samostatnom katalógovom liste.