Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

05. 01. 2024

Zaťahovacie systémy KATIMEX

S radosťou oznamujeme, že sa OFA s.r.o. sa stala zastúpením nemeckej spoločnosti KATIMEX Cielker GmbH. KATIMEX® predstavuje špičku na trhu s produktmi na zaťahovanie káblov a je výrobcom širokej škály zaťahovacích systémov, od tých najmenších, určených na zaťahovanie optických káblov vo vnútorných domových rozvodoch, až po tie najväčšie, určené na strojové zaťahovanie káblov, napríklad v káblovodoch. Katalógový list nájdete tu.

Zatahovací pero KATIMEX® Kati-Twist pro instalace kabelů.

Zaťahovacie perá KATIMEX® využívajú unikátny, výrobcom vyvinutý systém laminátových pier Polykat®, ktoré svojou robustnosťou, odolnosťou a pevnosťou v ťahu výrazne prevyšujú bežné výrobky dostupné na trhu.

Zatahovací pero pro vnitřní rozvody v burovách KATIMEX® Katiblitz Compact, využívané i pro instalace optiky.

Súčasťou jednotlivých radov laminátových pier je aj široká šklála príslušenstva na navádzanie pera pri zatlačovaní a na upevnenie kábla pri spätnom zaťahovaní, pomôcky na jednoduché uchopenie pera a rad ďalšieho užitočného príslušenstva. Súčasťou každého pera je konštrukcia (klietka, plastová cievka, kazeta a podobne) pre jeho ľahké odvinutie, spätné navinutie a fixáciu pera proti samovoľnému odvíjaniu.

Koncovka pera KATIMEX s flexibilní naváděcí hlavou se zatahovacím okem.

Sortiment produktov spoločnosti KATIMEX Cielker GmbH nájdete v katalógovom liste, ktorý budeme ešte ďalej rozširovať. V prípade potreby produktu, ktorý nie je v tatálogovom liste popísaný sa obráťte na našich obchodníkov OFA s.r.o.

Zatahovací pero KATIMEX® Cablemax pro instalace kabelů, optických chániček a mikrotrubiček ve venkovních sítích.

©2024 OFA s.r.o.