Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

12. 10. 2021

Kalibre pre minitrubičky s absorbérom nárazu

Kalibr pro mikrotrubičky s absorbérem nárazu.

Spoločnosť Vesala rozšírila portfólio kalibrov pre minitrubičky v kombinácii s absorbérmi nárazu, určené pre sondy s vysielačom tohto výrobcu. Takáto kombinácia je potom dovybavená sondou s vysielačom a slúži na kalibráciu mikrotrubičky a prípadne dohľadanie možných kalibračných závad v trase.

Kalibry pro mikrotrubičky s abrozbérem nárazu pro použití se sondami s vysílačem.

Abrorbéry nárazu sú špeciálne doplnky k NanoSondě, MicroSondám a MiniSondě Vesala, určené pre kalibrácie a nájdenie kalibračných závad trubičiek pre optické mikrokáble.

Absorbéry nárazu výrazne znižujú riziko poškodenia sond s vysielačom počas ich zafukovania do trubičky a absorbujú prebytočnú energiu, ak sonda uviazne alebo narazí na prekážku. Preto sa odporúča použiť absorbérmi nárazu vždy, ak je to prakticky možné.

V prehľadnom katalógu nájdete absorbčné pružiny a kalibre určené pre jednotlivé sondy. Ak budete potrebovať samostatný kaliber (bez pružiny absorbujúci náraz), obráťte sa na našich obchodných zástupcov.

Kalibr s vysílačem VESALA VMS6-33 pro trubičky s pracovní frekvencí 33 kHz

© 2021 OFA s.r.o.