Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

12. 10. 2021

Kalibre pre minitrubičky s absorbérom nárazu

Kalibr pro mikrotrubičky s absorbérem nárazu.

Spoločnosť Vesala rozšírila portfólio kalibrov pre minitrubičky v kombinácii s absorbérmi nárazu, určené pre sondy s vysielačom tohto výrobcu. Takáto kombinácia je potom dovybavená sondou s vysielačom a slúži na kalibráciu mikrotrubičky a prípadne dohľadanie možných kalibračných závad v trase.

Kalibry pro mikrotrubičky s abrozbérem nárazu pro použití se sondami s vysílačem.

Abrorbéry nárazu sú špeciálne doplnky k NanoSondě, MicroSondám a MiniSondě Vesala, určené pre kalibrácie a nájdenie kalibračných závad trubičiek pre optické mikrokáble.

Absorbéry nárazu výrazne znižujú riziko poškodenia sond s vysielačom počas ich zafukovania do trubičky a absorbujú prebytočnú energiu, ak sonda uviazne alebo narazí na prekážku. Preto sa odporúča použiť absorbérmi nárazu vždy, ak je to prakticky možné.

V prehľadnom katalógu nájdete absorbčné pružiny a kalibre určené pre jednotlivé sondy. Ak budete potrebovať samostatný kaliber (bez pružiny absorbujúci náraz), obráťte sa na našich obchodných zástupcov.

Kalibr s vysílačem VESALA VMS6-33 pro trubičky s pracovní frekvencí 33 kHz

© 2021 OFA s.r.o.