Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

OFA-pédia - Výukové videá

NázovPopisTvorca / technológieOdkaz
Příručka NGA, kapitola 9 Príručka pre projektovaný a návrh NGA sietí, kapitola 9 - video OFA Príručka NGA - kapitola 9
Vesala trasovanie Trasovanie a vyhľadávanie závad mikrotrubiček OFA Vesala lokátory a sondy
Optické káble Optické káble - nové konštrukcie OFA 2019 OFA Optické káble 2019
Príručka NGA, kapitola 8 Príručka pre projektovaný a návrh NGA sietí, kapitola 8 - video OFA Príručka NGA - kapitola 8
Príručka NGA
Príručka pre projektovanie a návrh NGA sietí OFA Príručka NGA - 01/2018
MultiFlow 3×10+4×7
Zafukovanie kombinácie mikrotrubičiek OFA Fremco MultiFlow 3+4
MiniFlow Maintenance
Inštruktážne video k údržbe zafukovacieho zariadenia MiniFlow OFA MiniFlow Maintenance
MultiFlow výmena retezu
Inštruktážne video k výmene reťazu stroja MultiFlow OFA Fremco MultiFlow_chain
NMS Ikarus works Ako funguje Network Management System Ikarus OFA GPON NMS Ikarus
GPON SNMP management
ZTE GPON SNMP management Ikarus vyvinutý OFA s.r.o. OFA ZTE GPON SNMP manag.
GPON SNMP manag. 2016 ZTE GPON SNMP management Ikarus vyvinutý OFA s.r.o. OFA ZTE GPON SNMP mng. 2016
MultiFlow
Inštruktážne video k zafukovaciemu zariadeniu MultiFlow FREMCO Fremco MultiFlow
PowerFlow Inštruktážne video k zafukovaciemu zariadeniu PowerFlow FREMCO Fremco PowerFlow
MiniFlow Inštruktážne video k zafukovaciemu zariadeniu MiniFlow FREMCO Fremco MiniFlow
MicroFlow Inštruktážne video k zafukovaciemu zariadeniu MicroFlow FREMCO Fremco MicroFlow
MultiFlow Relining Video z inštalácie zväzku mikrotrubičiek pomocou zariadenia MultiFlow, Rotal Networks, TelAviv, Izrael FREMCO Fremco Relining
Water Fiberblowing Ukážka využitia vody ako média k inštalácii optických káblov FREMCO Fremco Fiberblowing with water
Invisilight Inštalačné video neviditeľného vlákna OFS Invisilight OFS OFS Invisilight
EZ-Bend Záťažová testovacia inštalácia "odolného" kábla EZ-Bend OFS EZ-Bend test video
Porovnanie inštalácií optického rozvodu Porovnanie rýchlosti a prácnosti inštalácie bytového rozvodu v prípade použitia štandardného SM optického vlákna a kábla s vláknom EZ-Bend OFS EZ Bend vs Single-mode Fiber Cable Installations
Porovnanie vlastností vlákna AllWave Flex Porovnanie vlastností spojovacích modulov s vláknom OFS AllWave FLEX a štandardným SM vláknom OFS OFS AllWave FLEX Jumper Demo Video
Všetko o mikrokábloch OFS Prehľadové video o typoch, možnostiach a inštaláciách mikrokáblov OFS OFS All About OFS' Microcables
All About OFS' FTTH Solution Globálny prehľad existujúcich optických technológií a aplikácií vyvinutých spoločnosťou OFS  OFS  All About OFS' FTTH Solution
OFS SlimBox™ Drop System  Montážne video optickej spojky OFS SlimBox™ Drop System  OFS  OFS SlimBox™ Drop System
Všetko o závesnom kábli OFS PowerGuide ADSS Prehľadové video o možnom použití závesného kábla PowerGuide ADSS výrobcu OFS OFS All About OFS' PowerGuide ADSS Cable
Ukážky inštalácií kábla Midia FX Plus Video z rôznych typov inštalácií káblov Midia FX Plus OFS AT&T's Installation of OFS' MiDia FX Plus Microcable
OFS Orbital Demonštračné video distribučného a splittrového rozvádzača OFS Orbital OFS OFS ORBITAL Fiber Distribution Cabinet
OFS V-Linxs Aplikácia rozvádzače OFS V-Linx ako "chodbového rozvádzača" v bytových domoch OFS OFS new V-Linx Spool and Play Solution for MDU Applications
Invisilight® Inštalačný návod na inštaláciu neviditeľného vlákna OFZ Invisilight® ILU, nová verzia v 600μm prevedení. OFS OFS Invisilight®
Spojka COMFIT Video s návodom na inštaláciu spojky COMFIT SPCom Plassim COMFIT
GPON vs. EPON Vtipné video porovnávajúce technológie GPON a EPONE, vytvorené GPON Federation  GPON Federation GPON vs. EPON