Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

12. 02. 2024

Súprava pre trasovanie a identifikáciu káblov, vodičov a žil Vesala CT33

Trasovanie káblov so súpravou Vesala CT33.

Súprava pre trasovanie a identifikáciu káblov, vodičov, žil a kovových prvkov pozostáva z vysielača CTT33 a káblového lokátora CL43. Súprava umožňuje vyhľadávať káble, vodiče a žily, a to ako pod napätím, tak i bez napätia. Lokátor je možné využiť aj na vyhľadávanie sond 512 Hz, 10 a 33 kHz. Súprava Vesala CT33 je dodávaná v praktickej transportnej taške a dopĺňa ju rad príslušenstva, ako sú meracie šnúry, krokosvorky, zásuvkový adaptér, alebo výmenné detektory pre lokátor CL43. Bližšie viď katalógový list.

Súprava na trasovanie vodičov a káblov VESALA CT33.

Trasovanie sieťových káblov a vodičov vo vnútornom aj vonkajšom prostredí.
Trasovanie telekomunikačných káblov (metalických, optických s kovovým prvkom) a identifikácia vodičov a párov telekomunikačných káblov.
Vyhľadávanie sond (kalibrov s vysielačom) v plastových i kovových chráničkách.
Vyhľadávanie závad na kábloch.
Identifikácia ističov a poistiek v elektrických rozvodoch (i pod napätím).
Trasovanie káblov podlahového vykurovania.

Súprava na trasovanie vodičov, káblov a identifikáciu žíl VESALA CT33.

Výhradným zástupcom spoločnosti Vesala pre Slovensko je OFA s.r.o.