Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

25. 11. 2021

Lapač kalibrov a sond s vysielačom pre trubičky

Lapač sond s vysílačem VESALA SC39

Lapač kalibrov a sond s vysielačom Vesala Sonde Catcher SC39 slúži na bezpečné zachytenie kalibru a najmä potom sondy s vysielačom. Lapač je určený pre trubičky.

Lapač kalibrů SC39 mikrotrubiček o vnějším průměru 8–24 mm. Lapač pozostáva z dvoch častí. V plasovej základni je kruhová drážka, na ktorú nadväzuje tangenciálna drážka s úchytom trubičky. Trubička nesmie zasahovať až do oblasti kruhovej drážky.

Sonda „vystrelená" z kalibrovanej trubičky začne obiehať dookola v kruhovej drážke a postupne sa zastaví.

Po zastavení sondy a vypnutí prívodu vzduchu otvoríme kryt lapača a sondu alebo kaliber vyberieme.

Lapač je na koniec trubičky pripevnený jednoduchým mechanizmom so skrutkovou svorkou.

Lapač je určen pro mikrotrubičky o rozsahu vnějších průměro Ø 8–24 mm, pro sondy a kalibry s maxi-mální hmotností 70 g, pohybující se max. rychlostí 20 m/s.

Lapač kalibrů VESALA Sonde Catcher SC39.

© 2021 OFA s.r.o.