Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

25. 07. 2023

Zväzok vlákien Feather Blow UNIT 200 Micro

Nová konštrukcia zväzku optických vlákien malého priemeru Feather Blow UNIT 200 Micro s 24 jednovidovými vláknami priemeru 200 µm je určená pre inštalácie do mikrotrubičiek malej svetlosti (ID Ø 3,5 mm, 4,0 mm). Uvedené zväzky vlákien sú využívané v FTTH sieťach, a to napríklad na pripájanie bytových domov a rad ďalších obdobných aplikácií.

Svazek vláken Feather Blow 200Micro s 24 200µm vlákny dle ITU-T G.657.A1.

Zväzok vlákien je tvorený jednovrstvovou trubičkou z plastu s nízkym súčiniteľom trenia, v ktorej sú umiestnené optické vlákna v primárnej ochrane s priemerom 200 µm. Trubička je plnená gélom.

Svazek vláken Feather Blow 200Micro s 24 200µm vlákny dle ITU-T G.657.A1.

Ďalšie informácie nájdete v katalógovom liste.

©2023 OFA s.r.o.