Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

19. 02. 2019

Optický rozvádzač 3M™ PBPO NG/EA (External Anchoring)

Nová verzia optického rozvádzača 3M ™ PBPO NG / EA (External Anchoring) je riešený ako vnútorný distribučný nástenný plastový box pre pripojenie 12 až 24 účastníckych optických káblov.
Rozvádzač využíva štandardné kazetový systém 3M (celý sortiment kaziet nájdete v samostatnom katalógovom liste). Rozvádzač je vybavený vyberateľným nosníkom kaziet pre 4 pozície kazetového systému 3M ™, ktorý je možné nainštalovať na ľavú alebo pravú stranu rozvádzača (ľavostranný / pravostranný rozvádzač). So základnými optickými kazetami pre 12 zvarov vlákien vo zmrštiteľné ochrane možno v rozvádzači realicovat až 48 zvarov. V prípade použitia ďalších typov kaziet možno v rozvádzači uložiť mechanické spoje vlákien, PLC optické splittery a podobne.

Optický distribuční patrový rozvaděč 3M™ PBPO NG/EA, 24 odchozích kabelů, 48 svarů.

Optický rozvádzač 3M ™ PBPO NG / EA je vhodný ako poschodový distribučný box pre napojovanie koncových zákazníkov sietí FTTx a PON v bytových domoch. Rozvádzač je vybavený integrovanou externou ťahovou mechanickou fixáciou (External Anchoring) účastníckych káblov ku vstupným portom, a to z vonkajšej strany rozvádzača. Napájacie káble sú fixované viazacím opaskom vnútri roaváděče. V prípade že je do rozvádzača zavedený kábel s centrálnym ťahovým prvkom, možno ho upevniť pomocou dielu v príbalu rozvádzača. Vstupy sú kryté manžetou z penového plastu.

Patrový optický rozvaděč pro 24 odchozích optických kabelů a 48 svarů vláken ve smrštitelné ochraně.