Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

17. 05. 2024

Nový rad optických spojok STP-L

Nový rad optických spojok PLP COYOTE® STP-L. Ide o zmenšenú, iba jednostrannú spojku STP-XL.

Optické spojky pro přístupové sítě PLP COYOTE STP-L.

 

Optické spojky sú jednostranné konštrukcie a podľa voľby krytu (nízky/vysoký) môžu byť osadené dvoma alebo štyrmi optickými kazetami. Kazety majú kapacitu 24 samostatných zvarov, alebo 4 ribbonové zvary.

V prípade základne spojky sú k dispozícii základne so štvoricou jednoduchých portov alebo spojky vybavené jedným portom pre multipriechodku a dvoma cednoduchými portami. Na objednanie je možné dodať aj spojky s dvojicou portov pre multipriechodky.

Kryt spojky je zameniteľný, výmenou existujúceho nízkeho krytu za vysoký je možné navýšiť kapacitu už nainštalovanej spojky o ďalších 48 zvarov.

Optické spojky PLP COYOTE STP-L s kapacitou 48 až 96 svarů.

Detaily o optických spojkách STP-L nájdete v katalógovom liste.

Optické spojky malých rozměrů PLP COYOTE STP-L pro FTTX sítě.

©2024 OFA s.r.o.