Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Home - O nás

OFA s.r.o.

 Spoločnosť OFA s.r.o. je už veľa rokov lídrom na trhu optických komunikácií v Českej republike. Bola založená na prelome tisícročia a nadviazala na dlhoročné skúsenosti s dodávkami telekomunikačných komponentov spoločnosti AT&T, neskôr Lucent Technologies, a OFS v Českej republike.


Portfólio výrobkov dodávaných firmou OFA s.r.o. pokrýva celý segment optických prístupových a prenosových sietí, vrátane vnútorných rozvodov a špeciálnej kábeláže. Medzi najvýznamnejšie komodity patria optické vlákna, optické káble, mikrokáble a vláknové zväzky, široká škála optických spojok, vonkajších a vnútorných rozvádzačov a taktiež i komplexné riešenie plastovej infraštruktúry pre optické siete s potrebnou náväznosťou na existujúcu infraštruktúru plastových chrániček, kábelovodov, kábelových vstupov do objektov a podobne.


OFA s.r.o. zastupuje v Českej republike a na Slovensku celý rad výrobcov telekomunikačných komponentov. Z tých najvýznamnejších spomeňme výhradné zastúpenie firem OFS (svetový výrobca optických káblov), Gabocom (nemecký výrobca trubičkového systému) a Apresa PLP (výrobca optických spojok a nosných konštrukcií pre závesné káble). V oblasti optických prístupových technológií zastupuje firmu ZTE.


OFA s.r.o. ponúka v segmente optických sietí FTTx a xPON kompletné riešenia aktívnej i pasívnej infraštruktúry, vrátane poradenskej a konzultačnej činnosti v oblasti návrhu a topológie siete.


Okrem vlastných produktov spoločnosť OFA s.r.o. ponúka i prepracovaný systém školení a tréningov pre jednotlivé oblasti činností od návrhu sietí až po ich realizáciu, a ďalšie služby.