Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Home - O nás

OFA s.r.o.

 Spoločnosť OFA s.r.o. je už veľa rokov lídrom na trhu optických komunikácií v Českej republike. Bola založená na prelome tisícročia a nadviazala na dlhoročné skúsenosti s dodávkami telekomunikačných komponentov spoločnosti AT&T, neskôr Lucent Technologies, a OFS v Českej republike.


Portfólio výrobkov dodávaných firmou OFA s.r.o. pokrýva celý segment optických prístupových a prenosových sietí, vrátane vnútorných rozvodov a špeciálnej kábeláže. Medzi najvýznamnejšie komodity patria optické vlákna, optické káble, mikrokáble a vláknové zväzky, široká škála optických spojok, vonkajších a vnútorných rozvádzačov a taktiež i komplexné riešenie plastovej infraštruktúry pre optické siete s potrebnou náväznosťou na existujúcu infraštruktúru plastových chrániček, kábelovodov, kábelových vstupov do objektov a podobne.


OFA s.r.o. zastupuje v Českej republike a na Slovensku celý rad výrobcov telekomunikačných komponentov. Z tých najvýznamnejších spomeňme výhradné zastúpenie firem OFS (svetový výrobca optických káblov), Gabocom (nemecký výrobca trubičkového systému) a Apresa PLP (výrobca optických spojok a nosných konštrukcií pre závesné káble). V oblasti optických prístupových technológií zastupuje firmu ZTE.


OFA s.r.o. ponúka v segmente optických sietí FTTx a xPON kompletné riešenia aktívnej i pasívnej infraštruktúry, vrátane poradenskej a konzultačnej činnosti v oblasti návrhu a topológie siete.


Okrem vlastných produktov spoločnosť OFA s.r.o. ponúka i prepracovaný systém školení a tréningov pre jednotlivé oblasti činností od návrhu sietí až po ich realizáciu, a ďalšie služby.