Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

03. 02. 2020

Zariadenie na zafukovanie optických káblov NanoFlow™ MAX

Nový model zdokonaleného zafukovacího zariadenia NanoFlow ™ s označením NanoFlow™ MAX.

Akumulátorová zafukovačka optických kabelů FREMCO NanoFlow™ MAX.

FREMCO NanoFlow™ MAX

NanoFlow ™ MAX má oproti štandardnej verzii reguláciu prítlaku unášacích koliesok, širší rozsah priemerov inštalovaných mikrokáblov a zväzkov vlákien 0,8-4,5 mm, a umožňuje navyše inštalácia do mikrotrubičeky o rozsahu priemerov 3-12 mm. NanoFlow ™ MAX si zachováva ostatné vlastnosti predchádzajúceho stroje - akumulátorová prevádzka, ľahký kompaktný stroj, ochranu proti poškodeniu inštalovaných optických káblov.

Aplikační vložky zafukovacího stroje NanoFLow MAX

Akumulátorová prevádzka

NanoFLow ™ MAX je akumulátorové zafukovacie zariadenie s batériovou prevádzkou. Súčasťou dodávky sú dva výmenné akumulátory a rýchlonabíjačka. Na jedno nabitie je stroj schopný až 12 hodinového prevádzky.

Baterie zafukovačky optických kabelů Fremco NanoFlow™.

Nabíječka pro zafukovací stroj Fremco NanoFlow.

Výmenné aplikačné vložky a tesnenia

Zariadenie na zafukovanie má výmenné aplikačné vložky pre rôzne kombinácie inštalovaných mikrokáblov alebo zväzkov vlákien a mikrotrubiček, do ktorých je mikrokáblov zafukovanie. Aplikačná vložky sa vymieňajú bez použitia nástrojov.

Aplikační vložky zafukovacího stroje FREMCO NanoFlow.

Těsnění zafukovacího stroje NanoFlow MAX.

 

Filter a separátor vody súčasťou dodávky stroja

Súčasťou dodávky NanoFLow ™ MAX je aj vstupný vzduchový filter a separátor vody, ktorý sa inštaluje medzi zariadenie na zafukovanie a kompresor. 

Filtr a separátor vody zafukovačky FREMCO NanoFlow MAX.