Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

26. 07. 2022

Nástroj na obkrúženie HDPE chráničky Ø32 a 40 mm

Rezací nástroj na plastové chráničky o priemere Ø32 a Ø40 mm s už nainštalovaným optickým káblom.

Opružovací nástroj na optické chráničky s instalovaným kabelem průměru 32 a 40 mm.

Nástroj slúži na orezávanie optických chráničiek, v ktorých sú inštalované optické káble. Nástroj umožňuje obkrúžením orezať chráničku bez toho, aby došlo k poškodeniu už inštalovaných prvkov.

Nástroj na ořezávání optických chrániček  průměru 32 a 40 mm s instalovaným kabelem.

Nástroj je univerzálny pre oba najčastejšie používané rozmery optických chráničiek na Slovensku. Nástroj po roztvorení nasadíme na optickú chráničku a uzavrieme. Obkrúženie chráničky vykonáme v smere šípok na vonkajšej strane nástroja. Je to užitočný pomocník napríklad pri odbočovaní jednej mikrotrubky z trasy vedenej v optickej chráničke.

Okružovací nástroj na plastové trubky pro optické kabely průměru 32 a 40 mm.

Bližšie informácie a objednávacie číslo nástroja nájdete v katalógu základného náradia na prácu na optických sieťach.

©2022 OFA s.r.o.