Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

21. 10. 2020

Nová verzia katalógu mikrotrubičiek gabocom.

V katalógu prvkov optických sietí sme zverejnili novú rozšírenú verziu katalógu mikrotrubičiek pre optické sietě.

Mikrotrubičky pro optiku a FTTX sítě.

Katalóg obsahuje slabostěnné mikrotrubičky pre inštalácie do optických chráničiek gabocom speed • pipe®, hrubostenné mikrotrubičky pre priamu pokládku do výkopu gabocom speed • pipe® ground a vnútorné mikrotrubičky pre inštalácie FTTX sietí vnútri budov gabocom speed • pipe® indoor.

Spoločnosť gabocom (gabo Systemtechnik GmbH) patrí k popredným svetovým výrobcom trubičkových systémov a príslušenstva pre inštalácie optických káblov, mikrotrubičky tohto výrobcu predstavujú špičku medzi produktmi plastové infraštruktúry na trhu. Spoločnosť gabocom je výrobcom celého mikrotrubičkového systému, nielen mikrotrubiček a ich zväzkov (bundlov, rukávov), ale aj všetkého potrebného príslušenstva ako sú spojky, koncovky, redukcia, tesniace prvky (gasblocky), označovacie prvky a celý rad ďalších.

Spoločnosť gabocom je ďalej výrobcom špeciálnej rady vnútorného príslušenstva mikrotrubičiek  (spojok, koncoviek, tesniacich prvkov, ...) s certifikovanými požiarnymi vlastnosťami podľa CPR (trieda reakcie na oheň B s2 d0).

Mikrotrubičky pro optické sítě FTTH.