Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

11. 05. 2020

Nový typ nadzemnej optickej spojky (stĺpikového rozvádzača)

OFA s.r.o. predstavuje nový typ obľúbenej nadzemnej optickej spojky (stĺpikového rozvádzača) OFA OSC 144 NG. Spojka je určená pre lokality s nižšou hustotou zástavby, ako sú napríklad rezidenčné oblasti s rodinnými domami na okraji miest alebo v dedinách. Rozvádzač umožňuje vstup dvoch mikrotrubiek o priemere 12-14 mm pre prívodné káble a výstup 48 mikrotrubiek o priemere 7 mm pre zákaznícke káble.

Nadzemní optická spojka OFA OSC 144 NG pro FTTH sítě.

Nadzemná spojka OFA OSC 144 NG zachováva princíp vnútorného vloženého rozvádzače v stĺpiku, desaťmetrová rezerva káblov bohato postačí na vykonanie montáže mimo stĺpik, napríklad v kabelárskom vozidle.
Oproti predchádzajúcej generácii optického piliera bola OSC 144 NG vybavená prepážkou pre organizáciu rezerv a ďalším množstvom drobných vylepšení, ktorých cieľom je maximálny komfort pri montáži optických káblov.

Detaily nájdete v katalógovom liste.

 

Optická nadzemní pilířová spojka OFA OSC 144 NG.

Optická nadzemná pilierová spojka OFA OSC 144 NG.