Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

18. 02. 2022

Nástroje na okružovanie mikrotrubičiek

Nástroje na okružovanie mikrotribičiek slúžia na priečne obkrúženie mikrotrubičky, a to aj obsadené mikrokáblom alebo zväzkom optických vlákien.

Nástroj na příčné okružování mikrotrubiček.

Nástroje sa dodávajú v dvoch prevedeniach, na okručovanie slabostenných mikrotrubičiek (s červeným výmenným britom) a na okručovanie hrubostenných mikrotrubičiek (s modrým výmenným britom).

Nástroje sú určené pre mikrotrubičku priemeru 5–16 mm.

 

Nástroj na okružovanie slabostenných mikrotrubičiek

 

Nástroj na okružovanie slabostenných mikrotrubičiek má menšie ostrie, ktoré je súčasťou výmenného britu červenej farby. Možno objednať náhradný brit.

Nástroj na okružování slabostěnných mikrotrubiček s červeným ostřím.

Nástroj na okružovanie hrubostenných mikrotrubičiek

 

Nástroj na okružovanie hrubostenných mikrotrubičiek má väčšie ostrie na prerezanie hrubostennej mikrotrubičky, ktoré je súčasťou výmenného britu modrej farby. Aj v tomto prípade je možné objednať náhradný brit.

Náhradné brity

 

Náhradní břit pro nástroj na okružování pro slabostěnné mikrotrubičky. Náhradní břit pro nástroj na okružování pro silnostěnné mikrotrubičky.

Detaily nájdete v katalógu náradia.