Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

29. 06. 2020

Nový katalóg náradia na optické siete

OFA zverejnila novú verziu katalógu základného náradia a spotrebného materiálu pre prácu s optikou.

Základní nářadí pro práci s optikou - nářadí na optické kabely a vlákna.

V katalógu nájdete základné náradie pre prácu s plastovou infraštruktúrou optických sietí, nástroje pre prácu s optickými HDPE chráničkami, mikrotrubičkami a ich zväzky. Nástroje pre strihanie a odhrotovanie prvkov, nástroje pre montáž opravné delené chráničky.

Katalog - základní nářadí a spotřební materiál pro práci s optikou.

Katalóg náradia OFA obsahuje nasledujúce položky:

Základné náradie pre prácu s chráničkami a mikrotrubičkami

 

V katalógu nájdete základné náradie pre prácu s plastovou infraštruktúrou optických sietí, nástroje pre prácu s optickými HDPE chráničkami, mikrotrubičkami a ich zväzky. Nástroje pre strihanie a odhrotovanie prvkov, nástroje pre montáž opravné delené chráničky.

Náradie pre prácu s optickými káblami

 

Základné náradie pre prácu s optickými káblami, nástroje pre strihanie káblov, na plášte rôznych konštrukcií káblov a mikrokáblov, nožnice na strihanie aramidových a sklených vlákien (ťahových prvkov) a podobne.

Náradie pre prácu s optickými vláknami

 

Náradie pre prácu s optickými vláknami, rezanie a páranie centrálnych trubičiek káblov, pozdĺžne páranie a stripovanie sekundárnych ochram vlákien a trubičiek s vláknami, stripovanie primárnych ochrán optických vlákien a ďalšie.

Nástroje a náradie pre prevádzku optických sietí

 

Základné nástroje pre inštalácie a prevádzku optické infraštruktúry, červený laser pre overenie správnosti inštalácie, identifikáciu vlákna alebo závady, nástroje pre čistenie konektorov. Spotrebný materiál (bezchloukové vreckovky, izopropylalkohol…) a podobne.

Lubtikanty pre zafukovanie káblov

 

Katalóg obsahuje aj lubrikanty pre zafukovanie optických káblov a mikrokáblov. Detailnejšie informácie o týchto lubrikantoch potom nájdete v samostatnom katalógovom liste lubrikantov pre zafukovanie káblov, minikáblov a mikrokáblov.

Základní nářadí pro práci s optickými kabely a vlákny.