Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

22. 03. 2021

Optická zásuvka 8686 pre 4 SC konektory

Do katalógu na našom webe ofacom.sk sme vložili inovovanú verziu dátového listu pre optickú zásuvku 8686.

Zásuvka pro optiku - 2 svary a 4 SC konektory.

Optická zásuvka pre 4 SC konektory

Zásuvka 8686 je hybridná a slúži k ukončeniu jedného metalického kábla (konektory RJ-11/12, RJ-45) a jedného až štyroch optických vlákien (konektory SC, prípadne LC).

Opická zásuvka 8686 pro 4 optické konektory typu SC.

Dva zvary alebo mechanické spojky vlákien

Zásuvka umožňuje uloženie rezerv optických vlákien a obsahuje vnútornú vyberateľný diel pre uloženie dvoch zvarov vo zmrštiteľné ochrane alebo mechanických spojov. Vnútorný vyberateľný diel pre uloženie zvarov je nadimenzovaný aj pre rozmernejšie riešenie mechanického spoja vlákien, možno tu teda uložiť ako mechanické spoje vlákien Fibrlok 2540G, tak i rozmernejšie Fibrlok 2529, prípadne ďalšie rozmerovo obdobná riešenie. Dĺžka použitých zmrštiteľných ochrán zvarov max. 40 mm.

Zásuvka pro optiku pro dva svary nebo mech. spoje a 4 SC konektory.

Katalógový list zásuvky

Katalógový list optické zásuvky nájdete pod týmto preklikom.

Optická zásuvka 8686 pro 4 SC konektory - katalogový list. Optická zásuvka 8686 pro 4 SC konektory - katalogový list. 

 

©2021 OFA s.r.o.