Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Zaujímavosti

Zväzky tenkostenných mikrotrubiček  

Mikrotrubičkové zväzky tenkostenných mikrotrubiček

Mikrotrubičkové zväzky tenkostenných mikrotrubiček slúžia na zjednodušenie a zlacnenie inštalácií mikrotrubičkových systémov do kábelovodov s PVC chráničkami Ø 110mm. Zväzky tenkostenných mikrotrubiček sú všeobecne určené na inštaláciu do chráničiek, nie je možné ukladať ich priamo do zeme. Informácie o zväzkoch mikrotrubiček určených na priamu pokládku do zeme nájdete v  datasheete. V minulosti sa mikrotrubičky v kábelovodoch inštalovali v niekoľkých oddelených operáciách. Najprv sa do kábelovodov nainštalovala klasická HDPE rúra (zvyčajne Ø 50 mm, Ø 40 mm alebo Ø 32 mm) a následne sa do položenej HDPE rúry zafukovali samostatné tenkostenné mikrotrubičky. Inštalácia zväzku tenkostenných mikrotrubiček umožňuje vynechať operáciu zafukovania samostatných mikrotrubičiek. Namiesto HDPE rúry sa priamo inštaluje mikrotrubičkový zväzok. Uvedené riešenie navyše umožňuje lepšie využitie kábelovodov, je možné vyplniť ho väčším počtom mikrotrubiček.

 

 

Zväzky tenkostenných mikrotrubiček

Zväzky tenkostenných mikrotrubiček je možné nainštalovať do prázdneho otvoru chráničky kábelovodu PVC Ø 110mm, prípadne aj otvoru. Chráničku je možné zaplniť jedným alebo dvoma zväzkami, eventuálne kombináciou zväzku mikrotrubiček s káblom alebo HDPE rúrou. Obsadenú chráničku (kábel, HDPE trúbka), ak v otvore zostáva dostatočný priestor, možno využiť na inštaláciu jedného trubičkového zväzku. Obe situácie sú zobrazené na pripojených obrázkoch.

Zväzok tenkostenných mikrotrubiček s káblom

Zväzky mikrotrubiček, prípadne aj ďalšie prvky inštalované v kábelovode, je možné utesniť pomocou spevňujúceho vonkajšieho tesniaceho elementu T-DUX, viď obrázky vyššie. V prípade, že je zväzok po výstupe z utesneného otvoru prerušený (napríklad v káblovej komore), mikrotrubičky sa utesnia pomocou tesniaceho elementu EZA-t, ktorý je možné inštalovať aj na neprerušenej mikrotrubičke.