Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Zaujímavosti

Zväzky tenkostenných mikrotrubiček  

Mikrotrubičkové zväzky tenkostenných mikrotrubiček

Mikrotrubičkové zväzky tenkostenných mikrotrubiček slúžia na zjednodušenie a zlacnenie inštalácií mikrotrubičkových systémov do kábelovodov s PVC chráničkami Ø 110mm. Zväzky tenkostenných mikrotrubiček sú všeobecne určené na inštaláciu do chráničiek, nie je možné ukladať ich priamo do zeme. Informácie o zväzkoch mikrotrubiček určených na priamu pokládku do zeme nájdete v  datasheete. V minulosti sa mikrotrubičky v kábelovodoch inštalovali v niekoľkých oddelených operáciách. Najprv sa do kábelovodov nainštalovala klasická HDPE rúra (zvyčajne Ø 50 mm, Ø 40 mm alebo Ø 32 mm) a následne sa do položenej HDPE rúry zafukovali samostatné tenkostenné mikrotrubičky. Inštalácia zväzku tenkostenných mikrotrubiček umožňuje vynechať operáciu zafukovania samostatných mikrotrubičiek. Namiesto HDPE rúry sa priamo inštaluje mikrotrubičkový zväzok. Uvedené riešenie navyše umožňuje lepšie využitie kábelovodov, je možné vyplniť ho väčším počtom mikrotrubiček.

 

 

Zväzky tenkostenných mikrotrubiček

Zväzky tenkostenných mikrotrubiček je možné nainštalovať do prázdneho otvoru chráničky kábelovodu PVC Ø 110mm, prípadne aj otvoru. Chráničku je možné zaplniť jedným alebo dvoma zväzkami, eventuálne kombináciou zväzku mikrotrubiček s káblom alebo HDPE rúrou. Obsadenú chráničku (kábel, HDPE trúbka), ak v otvore zostáva dostatočný priestor, možno využiť na inštaláciu jedného trubičkového zväzku. Obe situácie sú zobrazené na pripojených obrázkoch.

Zväzok tenkostenných mikrotrubiček s káblom

Zväzky mikrotrubiček, prípadne aj ďalšie prvky inštalované v kábelovode, je možné utesniť pomocou spevňujúceho vonkajšieho tesniaceho elementu T-DUX, viď obrázky vyššie. V prípade, že je zväzok po výstupe z utesneného otvoru prerušený (napríklad v káblovej komore), mikrotrubičky sa utesnia pomocou tesniaceho elementu EZA-t, ktorý je možné inštalovať aj na neprerušenej mikrotrubičke.