Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

04. 03. 2020

Inovácia krytov krížov rezerv optických káblov

Rozšírili sme stavebnicu modulárnych krytov pre rezervy optických káblov. Káblové kríže sme doplnili o dve verzie uzavretých krytov, jednoduchý uzavretý kryt a uzavretý kryt s dvojitou výškou pre dva káblové kríže uložené na seba.

Katalógový list krížov rezerv káblov nájdete tu.

Uzavřený kryt kříže rezervy optického kabelu – jednoduchý.

Tento kryt slúži pre jednoduchý modulárny kríž OFA. V prípade dvojice krížov stohovaných na seba je nutné použiť uzavretý kryt kríža rezervy s dvojitou výškou.

Uzavřený kryt kříže rezervy optického kabelu - dvojitá výška.

Uzavretý kryt kríže rezervy kábla s dvojitou výškou sa užíva v prípade dvojice krížov umiestnených na sebe (stohovaných), viď popis ďalej.

Kříž rezervy optického kabelu

Kříž rezervy optického kabelu - modulární stavebnice kříže.

Na obrázku je modulárna stavebnica základného kríže rezerv. Kríž sa dodáva v rozloženom tvare (viď obrázok), pre jeho zostavenie potrebujete iba krížový skrutkovač.

Rozšiřovací sada kříže rezervy optického kabelu.

Pre rozšírenie kríža (do šírky) sa používa rozširovacia sada (sada obsahuje 4ks rozširovacích dielov).

Prodlužovací sada kříže rezervy optického kabelu pro kabely o velkém polomětu ohybu..

Pre káble o veľkom minimálnom dovolenom polomětu ohybu slúži predlžovací sada kríža rezerv. Táto sada sa dokúpi k základnému krížu a jej montážou rozšírite maximálny polomer ohybu kábla na 440 mm (priemer 880 mm).

Stohování křížů rezerv kabelů na sebe.

U modulárneho kríža rezervy optického kábla je možné vykonávať stohovanie jednotlivých krížov rezerv káblov na seba, ako je to znázornené na obrázku vyššie. Pre dvojicu takto stohovaných krížov možno použiť uzavretý kryt s vdojitou výškou, ak stohuje tri kríže, možno už použiť iba základné kryt, viď obrázok nižšie.

Základní kryt kříže rezervy optického kabelu OFA.

 ©2020 OFA s.r.o.