Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

22. 01. 2024

Malé demarkačné komory TOBY Box pre FTTH siete

Do sortimentu OFA sme pridali malé demarkačné káblové komory TOBY Box severoírskeho výrobcu Radius, určené pre optické prístupové siete. Komôrky TOBY Box slúžia ako rozhranie na hrane pozemku zákazníka.

 

Demarkační komora RADIUS TOBY Box pro optické přístupové sítě FTTH.

TOBY BOX je demarkačná káblová komora na pripojenie objektov v FTTx sieťach. Predstavuje prístupové boxy pre bytové a rodinné domy, a to ako napojené na FTTH sieť, tak nenapojené na optickú prístupovú sieť v lokalitách, kde je už sieť vybudovaná, ale majitelia objektu nesúhlasili pri výstavbe siete s jeho napojením.

Demarkační komora RADIUS TOBY Box pro optické přístupové sítě FTTH - malá komora na hraně pozemku.

TOBY Box podľa situácie slúži na prístupné umiestnenie spojky na trubičke (demarkačný bod siete napojeného objektu), alebo slúži na uloženie rezervy optického kábla alebo mikrotrubičky na hrane pozemku pre následné napojenie stavebného objektu (zatiaľ nenapojený objekt).
Zmotok rezervy je v boxe umiestnený vertikálne. Miniatúrne rozmery boxu uľahčujú jeho umiestnenie. TOBY Box je krytý plastovým poklopom o malom pôdoryse, poklop je prípadne možné zaistiť skrutkou. Poklop je v prípade poškodenia možné vymeniť.

Demarkační plastová komora RADIUS TOBY Box pro optické přístupové sítě typu FTTH.

TOBY Box je výrobkom spoločnosti Radius Systems zo Severného Írska. Podrobnosti a technické údaje produktu nájdete v katalógovom liste komory TOBY Box.

©2024 OFA s.r.o.