Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

03. 12. 2020

Rozšírenie kapacity spojok Coyote DOME 9,5"×19"

Výrobca drobne upravil konštrukciu spojky, čo umožnilo navýšiť kapacitu spojky o jednu kazetu. Zvýšenie sa týka ako Low-Profile kaziet, tak i High-Profile prevedenia kazety.

Spojka COYOTE® DOME 9,5"×19" teraz pojme:

  • 12 ks Low-Profile kaziet, napríklad 12 ks kaziet pre 36 individuálnych zvarov
  • 6 ks High-Profile kaziet, napríklad 6 ks kaziet pre 12 ribbonových zvarov

Úmerne tomu sa potom zvýšila aj celková kapacita spojky, ktorá činí:

  • 432 individuálnych zvarov vlákien
  • 864 vlákien v ribbonovom prevedení (6 × 12 = 72 ribbonových zvarov)

Bližšie informácie nájdete v aktualizovanom katalógovom liste.

Optická spojka COYOTE DOME 6,5"×17"