Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

19. 02. 2019

Optický rozvádzač 3M™ PBPO NG/IA (Internal Anchoring)

Optický distribučné rozvádzač 3M ™ PBPO NG/IA (Internal Anchoring) je navrhnutý ako vnútorný distribučný nástenný plastový box pre pripojenie 12 účastníckych optických káblov.
Rozvádzač využíva štandardný kazetový systém 3M ™. Rozvádzač má vyberateľný nosník štyroch kaziet ktorý možno nainštalovať na ľavú alebo pravú stranu, teda možno rozvádzač modifikovať ako ľavostranný / pravostranný. Rozvádzač je vhodný ako poschodový distribučný box pre napojovanie koncových zákazníkov sietí FTTx a PON v bytových domoch. Rozvádzač 3M ™ PBPO NG/IA je vybavený internou separátnou ťahovou mechanickou fixáciou (Internal Anchoring) pre každý účastnícky kábel zvlášť, ktorá sa inštaluje z vnútornej strany rozvádzača.

Optický distribuční patrový rozváděč 3M™ PBPO NG/IA, 12 odchozích kabelů, 48 svarů..

Vstupy napájacích káblov sú kryté manžetou z penového plastu. Napájacie káble sú fixované viazacím páskom vo vnútri rozvádzača. Účastnícke droplabely sa do rozváděře zavádzajú cez sady priechodiek s fixáciou, pre každý účastnícky kábel slúži jedna gumená priechodka a plastový fixačný prvok.

Optický patrový rozváděč pro 12 kabelů, samostatné fixace kabelů, 48 svarů.