Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

08. 03. 2021

Prestup optického kábla do budovy

Prostup optického kabelu obvodovou stěnou.

Stenová priechodka pre bezpečné zavedenie optického kábla do budovy. Prestup kábla obvodovou stenou do budovy.

Prestup stenou

Průchodka stěnou pro optický kabel.

Prestup stenou vykonaný pomocou špeciálnej priechodky. Priechodka umožňuje aj šikmé zavedenie v uhle ± 45 ° nahor alebo nadol, je teda použiteľná ako pre podpivničené, tak pre nepodpivničené budovy.

Priechodka umožňuje zavedenie jednej trubičky s priemerom Ø10 alebo 12mm, prípadne jednej až dvoch trubičiek Ø 7 mm.

Spoľahlivé zatesnenie dvojzložkovým expanzným tmelom

Průchodka stěnou pro optické sítě - expanzní tmel.

Zatesnenie prestupu sa vykonáva pomocou dvojzložkového expanzného tmelu, ktorý sa pomocou aplikátora vtlačí do tela priechodky obyčajnou vytlačovacou pištolou na silikón. Špeciálny tvar priechodky zaistí vyplnenie celého priestoru otvoru a tým spoľahlivé zatesnenie prestupu.

Všetko potrebné v sade

Sada stěnové průchodky pro optický kabel VarioPipe včetně tmelu.

Všetko potrebné pre zavedenie optického kábla do otvoru v stene a jeho spoľahlivé zatesnenie nájdete v sade priechodky VarioPipe. Bližšie viď katalógový list.

©2021 OFA s.r.o.