Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

11. 03. 2022

Zväzok vlákien FEATHER BLOW UNIT

Alternatívna varianta zväzkov optických vlákien (fiber unit, FU) pre inštalácie do mikrotrubičiek malej svetlosti (ID Ø 3,5 mm, 4,0 mm). Zväzky vlákien sú využívané v FTTX sieťach, najmä potom pre pripájanie zákazníkov na optickú sieť. Zväzok obsahuje 2, 4, 6, alebo 12 optických vlákien podľa špecifikácie ITU-T G.657.A1, prípadne je možné zväzok dodať aj s 12 mnohovidovými
optickými vláknami OM1–OM4.

Feather Blow UNIT s 2-12-vlaken-jednovidova-vlakna pro last mile FTTH sítě.

Zväzok vlákien je tvorený jednovrstvovou trubičkou z plastu s nízkym súčiniteľom trenia, v ktorej sú umiestnené optické vlákna. Trubička je plnená gélom. Zväzok obsahuje optické vlákna v primárnej ochrane 250µm.

Feather Blow UNIT se 2-12 vlakny– Mnohovidová vlákna OM1

Vláknové jednotky vynikajú nízkym priemerom Ø 1,6–2,0 mm (podľa počtu vlákien). Hmotnosť je 2,3 – 3,5 kg/km. Detailné parametre vláknových jednotiek FEATHER BLOW UNIT nájdete v katalógovom liste.