Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

23. 05. 2023

Nástroj na uťahovanie a strihanie káblových viazacích pásikov

Do sortimentu náradia sme pridali nástroj na uťahovanie a strihanie káblových viazacích pásikov. Ide o precízny nástroj, ktorý funguje pre viazacie pásky od šírky 1,8 mm do max. šírky 4,7 mm.

Nástroj na utahování a stříhání kabelových vazacích pásků šíře 1,8–4,8 mm..

Fungujúci nástroj na uťahovanie viazacích pásikov

Trh je zaplavený lacnými čínskymi kópiami tohto nástroja, ale ako to tak býva, nie všetko lacné funguje. A to napriek tomu, že nástroj vyzerá na prvý pohľad identicky. Skúste ale touto čínskou kópiou utiahnuť binderpások šírky 2,5 mm. Spoľahlivo ho natiahnete alebo rovno pretrhnete.

Nástroj na uťahovanie a strihanie viazacích pásikov Jonard funguje spoľahlivo pre malé viazacie pásky, a to už od šírky 1,8 mm. Nastaviteľná napínacia sila ide totiž nastaviť aj na pomerne malé ťahy, ktoré musíte použiť pre najmenšie pásky (v tom sa skrýva to tajomstvo).

 

Precizní a dobře fungující nástroj na kabelové vazací pásky.

Nástroj využiteľný pri práci s optikou

Nástroj je možné s úspechom využiť pri výstavbe optických sietí, pri upevňovaní mikrotrubičiek v rozvádzačoch, pri inštalácii optických káblov, minikáblov a mikrokáblov na rošty, fixácii ťahových prvkov a nepreberný rad ďalších činností, kde je potrebné uťahovať a strihať káblové viazacie pásiky.

Spoľahlivý nástroj vám zjednoduší prácu a ušetrí čas. Navyše všetky viazacie pásky budú utiahnuté rovnakou silou, ktorú si na nástroji nastavíte.

Precizní nástroj na utahování a stříhání vazacích pásků Jonard.

Nástroj na uťahovanie viazacích pásikov Jonard – voľba profesionálov

Prestaňte sa trápiť s lacným a nefunkčným náradím. Naozaj nemá cenu ušetriť desať eur a niekoľko rokov sa potom hnevať pri každom treťom pretrhnutom binderpásku. Podrobnosti nájdete v katalógu náradia, alebo kontaktujte obchodného zástupcu OFA s.r.o.

©2023 OFA s.r.o.