Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

16. 11. 2022

Nástenná konštrukcia pre organizáciu a fixáciu mikrotrubičiek

Nástěnná konstrukce pro mikrotrubičky do kabelových komor, kabeloven, budov a podobně.

Nástenná konštrukcia slúži na upevnenie a organizáciu mikrotrubičiek na stene všade, kde je zaústené do objektu väčšie množstvo trubičiek. Typicky pôjde o budovy, hĺbkové či povrchové železobetónové káblové komory, káblovne telekomunikačných budov a v obdobných aplikáciách.

Konštrukcia nájde uplatnenie v prípade, keď je potrebné v objekte zakončiť väčšie množstvo mikrotrubičiek. Konštrukcia je z pozinkovaných oceľových plechov a upevňuje sa na stenu pomocou hmoždiniek a skrutiek, prípadne je možné použiť dvojicu kompenzačných líšt.
Konštrukcia umožňuje upevnenie 56 kusov mikrotrubičiek v rozsahu priemerov 5–16 mm, mikrotrubičky sa upevňujú na konštrukciu pripáskovaním.

Nástěnná konstrukce pro mikrotrubičky do budov, kabeloven, traťových rozváděčů, nebo železobetonových komor.

Konštrukcie je možné upevňovať na stenu vedľa seba, možno teda v prípade veľkých telekomunikačných objektov ukončovať mikrorúrky po blokoch. Celý systém je vhodné kombinovať s nejakým systémom značenia mikrotrubičiek. Konštrukciu upevníte priamo na stenu, alebo na stenu upevníte kompenzačnú lištu a do nich potom upevníte konštrukciu pomocou skrutiek M8. Konštrukcia je potom snímateľná.

Bližšie informácie nájdete v katalógovom liste.

© 2022 OFA s.r.o.