Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Služby - Školenia a vzdelávacie programy

OFA s.r.o. zabezpečuje pre svojich partnerov a zákazníkov rozsiahly systém školení v oblasti optických sietí. Školenia sú zamerané najmä na problematiku koncepcie, návrhu, projektovania, výstavby a údržby optických telekomunikačných sietí. Zákazník si môže vybrať zo širokej škály existujúcich typov školení, alebo je možné v prípade požiadavky navrhnúť školenia na mieru, zohľadniac špecifické požiadavky operátora, štruktúru jeho siete a použité komponenty v aktívnej aj pasívnej časti siete.Školenie v oblasti optických sietí

 

Zabezpečovanie školení v roku 2020

Vzhľadom k aktuálnej situácií sovisející s pandémiou koronavírusy sme v marci 2020 prerušili konanie akýchkoľvek plánovaných školení a odsunuli ich konania na neskoršiu dobu. Po uvoľnení mimoriadnych epidemiologických opatrení sme školiace aktivity obnovili na začiatku júla.
S ohľadom na aktuálny vývoj pandémie sme aktivitu školenia v priebehu septembra opäť začali utlmovať.

Přerušení aktivit školení OFA s.r.o.

Základné skupiny školenia:

  • vśeobecné školenia  popisujúce koncepčné riešenie konkrétneho typu alebo segmentu optickej siete

  • technologické školenia   viazané na konkrétne činnosti alebo skupiny výrobkov súvisiacich s výstavbou a prevádzkou optických sietí

Školenia sa uskutočňujú v  školiacom centre OFA s.r.o. a podľa zamerania sú koncipované ako teoretické alebo praktické. V prípade praktickej časti prebieha výučba čiastočne vo vývojovom centre, ktoré umožňuje prácu s jednotlivými typmi optických káblov, zváranie a mechanické spájanie vlákien, montáž optických spojok a rozvádzačov, montáž prvkov plastovej infraštruktúry a podobne. K dispozícii je aj minitrenažér pre zafukovanie mikrokáblov a vláknových zväzkov. Školenia zamerané na zafukovanie optických káblov sa zvyčajne realizujú v spolupráci so zástupcami výrobcov príslušných zafukovacích zariadení.
Školiace a vývojové centrum sa nachádza na adrese: Sezemická 2872/10, 193 00 Praha 9 - Horní Počernice.

Školenia obvykle začínajú o 9,00. Účastníci školení získavajú certifikát o absolvovaní školenia.

Certifikát zo školenia