Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Služby - Školenia a vzdelávacie programy

OFA s.r.o. zabezpečuje pre svojich partnerov a zákazníkov rozsiahly systém školení v oblasti optických sietí. Školenia sú zamerané najmä na problematiku koncepcie, návrhu, projektovania, výstavby a údržby optických telekomunikačných sietí. Zákazník si môže vybrať niektoré z existujúcich typov školení, častejšie však v poslednej dobe zostavujeme školenia individuálne na prianie zákazníkov, napríklad s ohľadom na potreby operátora, štruktúru jeho siete a použité komponenty v aktívnej aj pasívnej časti siete.Základné skupiny školenia:

Základné skupiny školení:

  • individuálne školenia na zákazku – školenia, ktoré vypisujeme pre zákazníkov z radov operátorov, montážnych, projekčných či akvizítorských firiem alebo iných zákazníkov,

Školenia sa uskutočňujú v  školiacom centre OFA s.r.o. a podľa zamerania sú koncipované ako teoretické alebo praktické. V prípade praktickej časti prebieha výučba čiastočne vo vývojovom centre, ktoré umožňuje prácu s jednotlivými typmi optických káblov, zváranie a mechanické spájanie vlákien, montáž optických spojok a rozvádzačov, montáž prvkov plastovej infraštruktúry a podobne. K dispozícii je aj minitrenažér pre zafukovanie mikrokáblov a vláknových zväzkov.
Školiace a vývojové centrum sa nachádza na adrese: Sezemická 2872/10, 193 00 Praha 9 - Horní Počernice.

Školenia obvykle začínajú o 9,00. Účastníci školení získavajú certifikát o absolvovaní školenia.

Certifikát zo školenia