Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

16. 04. 2020

Dĺžky rezerv optických káblov

Na základe požiadavky našich zákazníkov sme do katalógového listu kríža rezerv optického kábla vložili vzorce pre približný výpočet dĺžky rezervy optického kábla, umiestneného na tomto kríži. Pre výpočet je nutné poznať vonkajší priemer optického kábla (OD) a zvoliť konkrétny vzorec pre Vašu zostavu modulárneho kríža.

Bližšie viď katalógový list.

Modulární kříž rezervy optického kabelu OFA.

Modulárny kríž rezervy optického kábla OFA s.r.o.

Modulární kříž rezervy optického kabelu - stohování křížů rezerv kabelů na sebe.

Modulárny kríž rezervy optického kábla - stohovanie krížov rezerv káblov na seba.

Modulární kříž rezervy optického kabelu - rozšiřovací sady pro další rezervu optického kabelu.

Modulárny kríž rezervy optického kábla - rozširovacie sady.

Modulární kříž rezervy optického kabelu - prodlužovací sady pro optické kabely s velkým minimálním dovoleným poloměrem ohybu.

Modulárny kríž rezervy optického kábla - predlžovací sady pre optické káble s veľkým minimálnym dovoleným polomerom ohybu.

© 2020 OFA s.r.o.