Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

16. 04. 2020

Dĺžky rezerv optických káblov

Na základe požiadavky našich zákazníkov sme do katalógového listu kríža rezerv optického kábla vložili vzorce pre približný výpočet dĺžky rezervy optického kábla, umiestneného na tomto kríži. Pre výpočet je nutné poznať vonkajší priemer optického kábla (OD) a zvoliť konkrétny vzorec pre Vašu zostavu modulárneho kríža.

Bližšie viď katalógový list.

Modulární kříž rezervy optického kabelu OFA.

Modulárny kríž rezervy optického kábla OFA s.r.o.

Modulární kříž rezervy optického kabelu - stohování křížů rezerv kabelů na sebe.

Modulárny kríž rezervy optického kábla - stohovanie krížov rezerv káblov na seba.

Modulární kříž rezervy optického kabelu - rozšiřovací sady pro další rezervu optického kabelu.

Modulárny kríž rezervy optického kábla - rozširovacie sady.

Modulární kříž rezervy optického kabelu - prodlužovací sady pro optické kabely s velkým minimálním dovoleným poloměrem ohybu.

Modulárny kríž rezervy optického kábla - predlžovací sady pre optické káble s veľkým minimálnym dovoleným polomerom ohybu.

© 2020 OFA s.r.o.