Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

02. 10. 2023

Prvok na rozdelenie optických vlákien v trubičke

Do portfólia produktov sme pridali prvok na rozdelenie vlákien z jednej trubičky (bufferu) do viacerých ochranných trubičiek.

Rozdělovač na buffery s optickými vlákny.

Typickou aplikáciou sú napríklad vlákna z 24-vláknového kábla s centrálnou trubičkou, ktoré je potrebné v rímci ukončenia alebo spájania naviesť do dvojice optických kaziet pre 12 vlákien. Prvok je nutné doplniť trubičkou pre vedenie vlákien v dĺžke pre vašu aplikáciu, ideálne priemeru Ø2,5–3,5 mm, maximálne potom Ø4,5 mm.

Vláknový splitter (divider) pro rozdělení vláken z jednoho bufferu do dvou trubiček.

Prvok je nutné doplniť vhodnou plastovou trubičkou na vedenie vlákien v dĺžke pre vašu aplikáciu, ideálne priemeru Ø2,5–3,5 mm, maximálne potom Ø4,5 mm.

rozdělovač (splitter, divider) na optická vlákna.

Prvok (vláknový splitter, divider a podobne) sa dodáva v plastovom vrecku v sade s potrebným príslušenstvom. Sada obsahuje vlastný rozdeľovací prvok, viečko prvku, dvojicu samolepiacich suchých zipsov (háčiky a slučky) na upevnenie prvku a tri miniatúrne káblové sťahovacie pásky.

Prvok je samozrejme možné použiť aj "opačne" pre navedenie vlákien z dvoch bufferov do jednej trubičky.

Bližšie viď katalógový list.

©2023 OFA s.r.o.