Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

16. 03. 2023

Rozšírenie sortimentu náradia na optiku

Sortiment náradia sme rozšírili o desať ďalších produktov, náhradných dielov alebo alternatívnych prvkov. Podrobnosti nájdete v katalógovom liste náradia. Ide najmä o nasledujúce náradie:

Nástroj na ostripovanie vlákna v Low Friction kábloch

Nástroj na snadné ostripování optického vlákna nebo vláken v Low Friction kabelech.

Nástroj na snadné ostripování optického vlákna nebo vláken v Low Friction kabelu 3.1x2 mm..

Nástroj slúžiaci na odhalenie vlákna (alebo dvoch vlákien) v „zastrkávacích" Low Friction kábloch o rozmere 3,1 mm×2,0 mm. Nástroj preštiepne ťahové prvky v kábli a „nareže" plášť kábla. Následne ťahom za nástroj „stiahnete" plášť kábla v smere vlákien a odhalíte optické vlákna (vlákno).

 

Kombinovaný nástroj pre plášte mikrokáblov priemeru 3,3–6,4 mm

 Kombinovaný nástroj pro podélné i příčné rezání plášťů mikrokabelů průměru 3,3–6,4 mm - kolíček modrý

Kombinovaný nástroj na pozdĺžne aj prížne rezanie plášťov mikrokáblov priemeru 3,3–6,4 mm. Nástroj obsahuje nôž na kolmý aj oblý pozdĺžny rez. Malý modrý kolíček.

 

Kombinovaný nástroj na páranie trubičiek a plášťov mikrokáblov do priemeru 3,3 mm

Kombinovaný nástroj pro podélné i příčné rezání trubiček s vlákny a plášťů mikrokabelů do průměru 3,3 mm - kolíček šedý

 

Kombinovaný nástroj pre pozdĺžne aj priečne rezanie trubičiek s vláknami a plášťov najmenších mikrokáblov do priemeru 3,3  mm. Nástroj obsahuje nôž na kolmý aj oblý pozdĺžny rez. Šedivý kolíček.

 

Náhradné brity pre oba kombinované nástroje

Sada náhradních bitů pro malé kolíčky - malý modrý i šedivý kolíček

Súprava náhradných britov použiteľná pre oba kombinované páracie nástroje. Pre šedý kolíček 0–3,3 mm aj modrý kolíček 3,3–6,4 mm. Súprava obsahuje trojicu kolmých britov a jeden oblý.

 

Parač kábla s otočným britom 6–25 mm, náhradný nôž

 Párač kabelu s otočným břitem pro kabely průměru 6 až 25 mm, "Mořský koník"

Káblový parač pre pozdĺžne aj priečne narezanie plášťov káblov v rozsahu Ø 6–25 mm ("Morský koník"). Parač má nastaviteľnú hĺbku rezu aj priemer kábla. Zároveň je možné nastaviť pozdĺžny alebo priečny smer rezu. Novo je k párači dodávaný aj náhradný brit, viď obrázok dole.

Náhradní břit pro párač kabelu tupu "Mořský koník"

 

Nástroj na manipuláciu s optickými konektormi LC, SC

Nástroj na manipulaci s optickými konektory LC a SC.

Nástroj slúži na manipuláciu s optickými konektormi LC (prípadne SC), a to najmä vo vysokohustotných konektorových poliach, kam je ťažké siahnuť prstami.

 

Náhradné diely pre párače plášťov mikrokáblov a trubičiek s vláknami

 

Novo sme zaradili do sortimentu náhradné brity pre existujúce párače, a to:

 

Náhradný brit pre párač trubičiek Ø 1,2 až 3,3 mm

Náhradní břit do podélného párače pro trubičky a mikrokabely průměru 1,2 až 3,3 mm.

Náhradný brit do pozdĺžneho paracieho nástroja káblov a trubičiek s vláknami (od 1,2 do 3,3  mm).

 

Náhradný brit pre párač trubičiek Ø2,9 až 6,8 mm

Náhradní břit do podélného párače pro mikrokabely průměru 2,9 až 6,8  mm.

Náhradné brit do pozdĺžneho paracieho nástroja optických mikrokáblov priemeru od 2,9 do 6,8 mm.

 

Náhradné brity do pozdĺžneho i priečneho paracieho nástroja priemeru 5,0 až 10,0 mm

Náhradní břity (sada) do podélného i přížného párače 5 až 10 mm.

Súprava náhradných britov do nástroja pre priečne okružovanie aj pozdĺžne páranie káblov a trubičiek priemeru od 5,0 do 10,0 mm. Súprava obsahuje celkom 3 vložky britov a upevňovacie skrutky.

 ©2023 OFA s.r.o.