Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

15. 08. 2018

Optické vlákno TrueWave® REACH Low Water Peak (LWP)

Do katalógu na webe OFA s.r.o. (produkty / optické vlákna) bol pridaný katalógový list optického vlákna TrueWave® REACH Low Water Peak (LWP). Tieto optické vlákna sú navrhnuté špeciálne pre dlhé vysokokapacitné terestriálne prenosové trasy s optickými zosilňovačmi, a to ako EDFA zosilňovačmi tak Ramanovskými zosilňovačmi. Vlákna TrueWave® REACH spĺňajú požiadavky špecifikácií ITU-T G.655.C a E a zároveň spĺňajú aj požiadavky špecifikácie ITU-T G.656.

Optické vlákno TrueWave® REACH Low Water Peak (LWP) výrobce OFS, vlákno splňující specifikace ITU-T G.655.C,  G.655.C a ITU-T G.656.

Optické vlákno TrueWave® REACH umožňuje použitie hustých vlnových multiplexov (DWDM) naprieč C-, L- a S-pásmami, teda v celom rozsahu vlnových dĺžok 1 460 až 1 625 nm. Optické vlákna sú charakteristické nízkym sklonom disperzné charakteristiky v celom uvedenom rozsahu vlnových dĺžok. To prispieva k zjednodušeniu kompenzácie disperzie a zjednodušeniu návrhu príslušného kompenzačného modulu pre chromatickú disperziu.

Optické vlákno TrueWave® REACH Low Water Peak (LWP) výrobce OFS, splňující specifikace ITU-T G.655.C, ITU-T G.655.E a ITU-T G.656.