Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

28. 08. 2020

Nanosonda Vesala pre mikrotrubičky

Nanosonda Vesala MPL4-33 bola vyvinutá spesiálně pre lokalizáciu závad na mikrotrubičkách a predstavuje jednu z najmenších konštrukcií sondy s vysielačom. Je využiteľná pre mikrotrubičky s vnútorným priemerom Ø 6 mm. Sonda je vybavená vysielačom 33kHz, k jej vyhľadanie možno využiť bežné hľadačky určené pre telekomunikácie, ktoré pracujú na tejto frekvencii (čo väčšina hľadáčik spĺňa).

Miniaturní sonda s vysílačem Vesala MPL4-33 pro lokalizaci závad na mikrotrubičkách.

Nanosonda Vesala MPL4-33 je vybavená "Shock Absorberom", ktorý pohlcuje prípadný náraz sondy na prekážku a zmenšuje riziko deštrukcie sondy (pozri obrázok vyššie).

Nanosonda s vysílačem Vesala MPL4-33 pro lakalizaci závad na mikrotrubičkách.

Nanosonda Vesala MPL4-33 je určená pre lokalizáciu kalibračných závad na mikrotubičkách. Sonda sa zafúkne do mikrotrubičky, v mieste zúženia alebo iné závady dôjde k jej zastaveniu. Následne môžeme pozícii zastavenia sondy (a teda miesto poruchy) na povrchu lokalizovať.

Sonda Vesala MPL4-33 pro mikrotrubičky s vnitřním průměrem o 6 mm výše..

Miniatúrna konštrukcia sondy ju predurčuje na použitie pre najmenšie priemery mikrotrubiček, s vnútorným priemerom od Ø 6 mm. Sonda sa dodáva vrátane batérií v plastovom puzdre.

Miniaturní sonda s vysílačem Vesala MPL4-33 v plastovém pouzdře.

 

Bližšie viď katalógový list sond Vesala.

© 2020 OFA s.r.o., fotografie poskytla firma H. Vesala Oy, FInland