Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Online prenos hniezdenia handicapovaných bocianov bielych

Online prenos hniezdenia handicapovaných bocianov bielych v Záchranné stanici živočíchov Makov.

Pre našu spoločnosť OFA je cťou, že sa môže podieľať na sponzorovanie záchrannej stanice, najmä potom vybudovaním prvotriedne optickej káblovej siete prepojených sústavou switchov a media konvertorů zabezpečujúcich kontinuálne kamerové prenosy s mimoriadne vysokým rozlíšením.

Pre možnosť zväčšenia na celú obrazovku prejdite priamo na video na Youtube kliknutím na ikonu Youtube vo videu. Bocianie hniezdo je snímané kamerou v HD rozlíšení (1080px), odporúčame Vám video nastaviť v najvyššom rozlíšení (ikona nastavenia vo videu)

Záchranná stanica živočíchov Makov

Makov patrí k záchranným staniciam starajúcim sa o podporu a návrat zranených živočíchov späť do prírody, ktorá vykazuje dlhodobo najlepšie výsledky v Českej republike. Pár handicapovaných bocianov bielych každým rokom zahniezdi a odchová zdravé mláďatá, ktorí sa prirodzene navracia na jeseň späť do divokej prírody.
Webové kamery na Makove sa stali celosvetovo pojmom medzi ornitológov a priateľmi prírody - denne sprostredkujú kontakt tisícom návštevníkov doslova zo všetkých kontinentov sveta a v sledovanosti sú celosvetovo v prvej desiatke online kamier v tomto odbore.
Stanica Makov realizovala aj vlastný výskum mapujúci cez satelit trasu migrácie vlastných odchovaných bocianov z južných Čiech do zimovisko v strednej Afrike.

Hnízdění Čápů - Záchranná stanice živočichů Makov