Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Online prenos hniezdenia handicapovaných bocianov bielych

Online prenos hniezdenia handicapovaných bocianov bielych v Záchranné stanici živočíchov Makov.

Pre našu spoločnosť OFA je cťou, že sa môže podieľať na sponzorovanie záchrannej stanice, najmä potom vybudovaním prvotriedne optickej káblovej siete prepojených sústavou switchov a media konvertorů zabezpečujúcich kontinuálne kamerové prenosy s mimoriadne vysokým rozlíšením.

Pre možnosť zväčšenia na celú obrazovku prejdite priamo na video na Youtube kliknutím na ikonu Youtube vo videu. Bocianie hniezdo je snímané kamerou v HD rozlíšení (1080px), odporúčame Vám video nastaviť v najvyššom rozlíšení (ikona nastavenia vo videu)

Záchranná stanica živočíchov Makov

Makov patrí k záchranným staniciam starajúcim sa o podporu a návrat zranených živočíchov späť do prírody, ktorá vykazuje dlhodobo najlepšie výsledky v Českej republike. Pár handicapovaných bocianov bielych každým rokom zahniezdi a odchová zdravé mláďatá, ktorí sa prirodzene navracia na jeseň späť do divokej prírody.
Webové kamery na Makove sa stali celosvetovo pojmom medzi ornitológov a priateľmi prírody - denne sprostredkujú kontakt tisícom návštevníkov doslova zo všetkých kontinentov sveta a v sledovanosti sú celosvetovo v prvej desiatke online kamier v tomto odbore.
Stanica Makov realizovala aj vlastný výskum mapujúci cez satelit trasu migrácie vlastných odchovaných bocianov z južných Čiech do zimovisko v strednej Afrike.

Hnízdění Čápů - Záchranná stanice živočichů Makov