Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

06. 01. 2022

Sklolaminátové zaťahovacie perá s vytyčovacím prvkom

Sklolaminátové zaťahovacie perá pre inštalácie káblov sa používajú na zaťahovanie káblov, zväzkov káblov alebo mikrotrubičiek do chráničiek, alebo ako prvok na vytýčenie polohy chráničky či mikrotrubičky. Laminátové protahovací pero s měděným vodičem pro vytyčování chrániček.

Materiál vlastného zaťahovacieho pera je vyrobený z polyméru zosilneného sklenými vláknami, v geometrickom strede pera je uložený medený vodič. Pero je na konci osadené koncovkou so závitom a na nej naskrutkovaným okom. Koncovka, rovnako ako aj kovová koncovka na druhom konci pera, je galvanicky prepojená s medeným vodičom vo vnútri. Na pere je natlačená metráž (po 1 m).

Koncovka laminátového protahovacího pera s vodičem.

Pero je navinuté v otočnej kovovej cievke, ktorá je súčasťou inštalačného prípravku, ktorý umožňuje jeho plynulé odvíjanie a navíjanie v priebehu inštalácie. Konštrukcia je prevedená z kovových rúrok. Cievka je vybavená brzdou zabraňujúcou samovoľnému odvíjaniu.

Protahovací pero s měděným vodičem pro vytyčování chrániček.


Plastové naťahovacie pero s vytyčovacím vodičom sa dodáva v dvoch veľkostiach, pero s priemerom 4 alebo 6 mm. Technické údaje nájdete v katalógovom liste.

Laminátové protahovací pero s Cu vodičem.