Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

09. 04. 2019

Nové konštrukcie optických káblov MiDia® GX NG PE

Výrobca optických káblov OFS rozšíril množinu inovovaných konštrukcií optických káblov MiDia® GX NG PE (NG-Nová Generácia), ktoré sa oproti štandardným konštrukciám týchto káblov vyznačujú menším priemerom a hmotnosťou.

Mikrokáble MiDia® GX NG PE sú inovovanou konštrukciou káblov MiDia® GX PE s redukovaným vonkajším priemerom a hmotnosťou kábla pre zlepšenie parametrov kábla počas zafukovania. Inovovaná verzia kábla MiDia® GX NG PE využíva gélom plnené trubičky so zmenšeným priemerom, ktoré obsahujú štandardné vlákna v primárnej ochrane s priemerom 250 mikrometrov. Trubičky s vláknami sú stáčané pozdĺž dielektrického centrálneho ťahového člena a fixované aramidovými vláknami, suché jadro kábla obsahuje prvky proti šíreniu vlhkosti. Pod polyetylénovými plášťom čiernej farby je umiestnené páracie lanko.
MInikáble MiDia® GX NG PE sú určené na inštaláciu zafukováním do mikrotrubičiek.
Mikrokáble sú štandardne dodávané v konštrukcii so šiestimi, ôsmimi a dvanástimi elemety (trubičkami s vláknami), teda v prevedení s 12-72 vláknami, 96 a 144 vláknami (v konštrukcii s dvanástimi vláknami na trubičku).

Preklik na katalógový list.

Optický mikrokabel MiDia® GX NG PE s 12, 24, 48, 74, 96 a 144 optickými vlákny a loose tube konstrukcí.