Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

09. 04. 2019

Nové konštrukcie optických káblov MiDia® GX NG PE

Výrobca optických káblov OFS rozšíril množinu inovovaných konštrukcií optických káblov MiDia® GX NG PE (NG-Nová Generácia), ktoré sa oproti štandardným konštrukciám týchto káblov vyznačujú menším priemerom a hmotnosťou.

Mikrokáble MiDia® GX NG PE sú inovovanou konštrukciou káblov MiDia® GX PE s redukovaným vonkajším priemerom a hmotnosťou kábla pre zlepšenie parametrov kábla počas zafukovania. Inovovaná verzia kábla MiDia® GX NG PE využíva gélom plnené trubičky so zmenšeným priemerom, ktoré obsahujú štandardné vlákna v primárnej ochrane s priemerom 250 mikrometrov. Trubičky s vláknami sú stáčané pozdĺž dielektrického centrálneho ťahového člena a fixované aramidovými vláknami, suché jadro kábla obsahuje prvky proti šíreniu vlhkosti. Pod polyetylénovými plášťom čiernej farby je umiestnené páracie lanko.
MInikáble MiDia® GX NG PE sú určené na inštaláciu zafukováním do mikrotrubičiek.
Mikrokáble sú štandardne dodávané v konštrukcii so šiestimi, ôsmimi a dvanástimi elemety (trubičkami s vláknami), teda v prevedení s 12-72 vláknami, 96 a 144 vláknami (v konštrukcii s dvanástimi vláknami na trubičku).

Preklik na katalógový list.

Optický mikrokabel MiDia® GX NG PE s 12, 24, 48, 74, 96 a 144 optickými vlákny a loose tube konstrukcí.