Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

08. 07. 2020

Uvoľniteľný rezák na optické chráničky

Nástroj na rezanie optických chráničiek s už inštalovanými prvkami. Nástroj umožňuje prerušenie optickej chráničky bez toho aby došlo k poškodeniu káblov alebo mikrotrubiček vo vnútri chráničky.

Rychle uvolnitelný řezák na optické chráničky s již nainstalovaným kabelem nebo mikrotrubičkami.

Rezák je vybavený poistkou, ktorá odblokuje jazdec z rezným kolieskom a je možné tento jazdec jednoducho posúvať po celej dĺžke. Po uvoľnení poistky potom nástroj nastavíme jemne pomocou doťahovacieho kolieska.

Obkružovák na optické HDPE chráničky s kabelem..

Tento rezák (obkružovák) je vybavený jednoduchým výsuvným ostrím, ktoré slúžia na odhrotovanie vnútornej strany chráničky. Ostrie je trojuholníkového tvaru a je zablokované vo vysunité polohe, viď obrázok vyššie.

Obkružovací řezák na optické HDPE chráničky s instalovaným kabelem nebo trubičkami.

Obkružovací rezák je nevyhnutnou pomôckou pre prípad, kedy je nutné prerušiť optickú chráničku s inštalovanými prvkami, napríklad v prípade odbočenia jednej trubičiek mimo chráničky. Chránička je prerušená obkružovacím rezákom a časť chráničky sa odstráni pomocou pozdĺžneho paráka. Po odbočení trubičky a sa povedie prekrytie trubky napríklad pomocou odbočovacieho "Y" členu.

Bližšie viď katalóg náradia na optické siete.

Foto a text © 2020 OFA s.r.o.