Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Obsah prvého dielu Príručky pre projektovanie a návrh NGA sietí.

Prvá vydaná časť Príručky pre projektovanie a návrh NGA sietí opisuje problematiku realizácie vnútorných optických rozvodov v bytových domoch. Kapitola opisuje na 98 stranách nasledujúce typy technológií pre realizácie vnútorných optických rozvodov - viď obrázok. S prvou vydanou časťou získavate zároveň šanón. Príručka je v českom jazyku.

Obsah příručky pro projektování a návrh nga sítí.

Kliknutím možné zväčšiť náhľad..

Riser kabely - kabely s vytazitelnymi elementy. Optické kabely s vlákny dle specifikace ITU-T G.6578.B3.
Low Friction kabely pro použití v obsazených chráničkách. Patrové optické rozváděče pro postupné připojování FTTH zákazníků.
Neviditelné optické vlákno EZ-Bend Invisilight pro šetrné instalace optických přípojek po bytě zákazníka. Návaznost vnitřního rozvodu na závěsné optické kabely.
Výstavba vnitřních optických rozvodů pomocí univerzálních optických kabelů. Použití kabelů Mini-cord ve vnitřních optických rozvodech.

Vnitřní optické rozvody v bytových domech.