Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Obnovenie certifikátov v minulosti preškolených pracovníkov

V rámci tohto opakovacieho školenia OB1 možno obnoviť len certifikáty školenia OK1, OS1 a OR1, ktoré pre spoločnosť CETIN a.s. zmluvne zabezpečuje OFA s.r.o.

Pracovníci, ktorí už vlastnia vybrané certifikáty OK1, OS1 a OR1, ktorým v tomto roku končí, alebo už skončila platnosť, si môžu zabezpečiť obnovenie platnosti všetkých uvedených certifikátov pre ďalšie obdobie absolvovaním iba jednodňového opakovacieho školenia.

Termíny a objednanie

Absolvovaním jednodňového obnovovacieho školenia OB1 možno obnoviť len platnosť už získaných certifikárů. Ak teda pracovník vlastnil len dva certifikáty (napríklad OK1 a OS1), absolvovaním obnovovacieho školenia získa dva platné certifikáty OK1 a OS1. Pre získanie posledného certifikátu je potom nutné absolvovať jednodenné školenie (zostávajúce OR1). Schválený princíp obnovovacích školení - pozrite obrázok nižšie.

Pravidla certifikačních školení CETIN

Rezervovanie termínov a objednanie kurzov

Obnovovacie certifikačné školenia zarezervujte pre zvolený termín mailom zaslaným na adresu  libor.tengler@ofacom.cz. Termíny sú vypísané nižšie. Pretože kapacita jednotlivých kurzov je obmedzená, následne Vás kontaktujeme a buď Vám termín potvrdíme, alebo Vám ponúkneme inú alternatívu.

Pre objednanie obnovovacich kurzov je nutné už v objednávke uviesť ku všetkým pracovníkom čísla pôvodných certifikátov (OK1, OS1, OR1) ktoré títo pracovníci v minulosti získali. Pokiaľ do Vašej spoločnosti prešiel pracovník s certifikátmi získanými pod hlavičkou inej firmy, uveďte ďalej v objednávke túto firmu a aspoň približný dátum, kedy k Vám pracovník prešiel (postačí štvrťrok a rok).

OFA školení optických komponent