Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové trendy

05. 04. 2020

Príručka NGA - V. časť

OFA s.r.o. vydala v marci V. časť (5. vložku) Príručky pre projektovanie a návrh optických NGA sietí, tentokrát obsiahlu kapitolu venovanú plastové infraštruktúre optických sietí.

Příručka NGA sítě- kapitola 9. - plastová infrastruktura.

Kvalitná plastové infraštruktúra predstavuje základný stavebný kameň fyzickej infraštruktúry optických sietí. Vlastné technológie plastové infraštruktúry, teda náklady na jednotlivé prvky plastové infraštruktúry (chráničky, mikrotrubičky, príslušenstvo) nepredstavujú z pohľadu nákladových modelov výstavby optickej siete zásadný položku. Čo je však z pohľadu nákladov na výstavbu optických sietí položka jednoznačne najvyššia, sú náklady na inštaláciu tejto plastovej infraštruktúry, teda náklady na vybudovanie trás a na pokládku plastové infraštruktúry. Tým rozumieme náklady na zemné práce, pokládku, zádlažby, geometrické plány, vecné bremená a ďalšie.

Problematike technoligií, návrhu, inštalácia a overovanie kvalitu plastové infraštruktúry sa venuje 9. kapitola príručky pre projektovanie a návrh sietí. V. časť (5. sada vkladacích listov) obsahujúci 9. kapitolu číta 84 strán a cez 350 obrázkov.

Bližšie informácie k obsahu 9. kapitoly nájdete tu.

Postup kalibrace optické HDPE chráničky.